خبر

شروع پروازهای آسمان به کوالالامپور – مالزی

نخستین خط پروازی شرکت هواپیمایی آسمان بین تهران و کوالالامپور مالزی هم در فرودگاه بین‌المللی شهر کولالامپور به زمین نشست و مورد استقبال قرار گرفت.
این پرواز با ظرفیت کامل ۲۴۰ مسافر، به مالزی رفت و مراسم رسمی گشایش این خط پرواز در هتل «وست‌این» شهر کوالالامپور برگزار شد. در این مراسم، راجا نوشیروان زین العابدین سفیر مالزی در تهران، مجید صفار کاردار موقت کشورمان در مالزی، حسین مظفر نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، احمد شجاعی معاون قوه قضاییه و رییس پزشکی قانونی کشور و مقاماتی از شرکت هواپیمایی آسمان حضور داشتند.
شرکت هواپیمایی آسمان دو پرواز در هفته از تهران به مقصد کوالالامپور برای روزهای دوشنبه و پنجشنبه برنامه‌ریزی کرده که روزهای سه‌شنبه و جمعه نیز کوالالامپور را به مقصد تهران ترک می‌کند. شرکت هواپیمایی آسمان با یک فروند ایرباس ۳۴۰ به مسیر پروازی تهران ـ کوالالامپور وارد شده و این پرواز توسط در همکاری مشترک بین هواپیمایی آسمان و یکی از آژانس‌های مسافرتی فعال در مسیر مالزی راه‌اندازی شده است.
antalya-airport
حرمت‌اله رفیعی، نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران چارترکننده اصلی این پرواز است. وی که دو آژانس مسافرتی برج سفید در ایران و راه طلایی در کشور مالزی را مدیریت می‌کند، در همکاری با شرکت هواپیمایی آسمان، این خط پروازی جدید در مسیر تهران ـ کوالالامپور را راه‌اندازی کرده است.
در مراسم افتتاحیه این پرواز، راجا نوشیران زین‌العابدین سفیر مالزی در ایران، ضمن مثبت ارزیابی کردن این پرواز در توسعه روابط میان ایران و مالزی، ابراز امیدواری کرد که مسافران ایرانی و مالایی که در مسیر تهران و کوالالامپور تردد دارند از خدمات و سرویس‌های مطلوب‌تری برخوردار شوند. مجید صفار کاردار موقت کشورمان در مالزی نیز با تاکید بر اینکه افزودن یک پرواز جدید به دو پرواز قبلی در مسیر تهران و کوالالامپور نشان از قوت و قوام خطوط پروازی ایران برای فعالیت در ایران مسیر دارد، یادآور شد که دو کشور ایران و مالزی همواره با هم تعامل مثبتی داشته و ایران در عرصه‌های بین‌المللی حامی حقوق و منافع مالزی بوده است.
حرمت‌اله رفیعی، چارتر کننده اصلی خط پروازی تهران کوالالامپور هواپیمایی آسمان در مراسم افتتاحیه این پرواز با بیان اینکه این خط پروازی قصد رقابت با دو خط پروازی قبلی فعال در این مسیر یعنی ماهان و ایران‌ایر را ندارد، تاکید کرد: خط پروازی آسمان در مسیر تهران ـ کوالالامپور تنها به این منظور راه‌اندازی شده که در همکاری با دو ایرلاین فعال در این مسیر، سرویس و خدمات بهتری به مسافران ارائه شود. این پرواز در گام نخست برای یک سال و در هفته دو پرواز برقرار شده و قرار است در گام‌های بعد هم تعداد پروازها در هفته به چهار پرواز افزایش یابد و هم اینکه مسیرهای جدیدی مانند مشهد ـ کوالالامپور برای آن تعریف شود.
اما نکته حائز اهمیتی که حرمت‌اله رفیعی، نایب رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران و چارترکننده خط پروازی تهران کوالالامپور بر آن تاکید داشت، تبادل گردشگر بین دو کشور مالزی و ایران با استفاده از ظرفیت این پرواز جدید بود. وی گفت: در نظر داریم همانطور که با استفاده از این پرواز، گردشگران زیادی از ایران به مقصد مالزی می‌رود، تعدادی از گردشگران مالایی را هم در هر پرواز به ایران بیاوریم. تعداد گردشگران مالایی در هر پرواز هم حدود پنجاه نفر پیش‌بینی شده است. وی همچنین در بخش دیگری از گفته‌هایش از سفیر مالزی در ایران تقاضا کرد که تمهیدی بیاندیشند تا ویزای مالزی دوباره برای ایرانی‌ها ۹۰ روزه شده تا حجم بیشتری از ایرانیان به مالزی تردد داشته باشند.
در پایان یادآور می‌شود که خط پروازی هواپیمایی آسمان، نخستین خط پروازی در مسیر تهران کوالالامپور است که دارای سه کلاس پروازی «فرست‌کلاس»، «بیزنس‌کلاس» و «اکونومی» است.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *