خبر

آموزش تصویری شرکت در لاتاری ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲

زمان شرکت و ثبت نام در لاتاری ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲

شروع ثبت نام لاتاری امسال ( گرین کارت آمریکا ) از پنجشنبه ۱۰ مهر تا ۱۴ آبان ۱۳۹۹ میباشد.

بعد از بررسی جزییات این اطلاعیه جدید میتوان گفت که امسال هیچ تغییر مهمی نسبت به شرایط پارسال داده نشده و همه شرایط و اندازه عکسها و مقررات مورد درخواست و مشخصات لازمه شرکت در این لاتاری مجانی: مثل پارسال است.

برای شرکت/ثبت نام در این قرعه کشی نیازی به داشتن پاسپورت و گذرنامه نیست و پاسپورت و گذرنامه فقط وقتی لازم است که بعد از برنده/select شدن, به شما تاریخ مراجعه به سفارت برای یک مصاحبه حضوری ساده و فرمالیته برای اثبات مدارک شناسایی/پزشکی/شغلی یا تحصیلی و سو پیشینه و یک حداقل پول یا ضمانت مالی برای سال اول زندگی در امریکا و  گرفتن ویزا داده میشود.

تنها شرط شرکت در این لاتاری : داشتن معادل دیپلم دبیرستانی (سال ۱۲)، و یا دو سال سابقه کار مفید در طی ۵ سال اخیر در یکی از مشاغلی است که نیاز به دو سال آموزش یا تجربه داشته و آن شغل مورد تأئید وزارت کار آمریکا باشد.

– گفته شده “معادل” دیپلم ۱۲ ساله ی دبیرستانی امریکا باید باشه.یا این که در ۵ سال گذشته ۲ سال سابقه کار در زمینه ای داشته باشن که نیاز به دوسال آموزش یا تجربه در اون زمینه داشته باشه (البته در زمینه ای که مورد تأیید وزارت کار آمریکا باشه). .. شما میتونید از وزات علوم در ایران( معاونت تحصیلات متوسطه در خیابان طالقانی-تهران و یا اداره کل آموزش پرورش کشور در تهران ) برای معادل-سازی یا ارزیابی اش سوال کنید ببینید مدرک فعلی شما ایا معادل دیپلم ۱۲ ساله ی دبیرستانی امریکا هست یا نه….یا اینکه ثابت کنید در ۵ سال اخیر ۲ سال “سابقه شغلی” داشته اید..مثلن تمام شغلهای فنی قابل قبولند…(برای مطالعه و اطلاعات دقیقتر و بیشتر در باره مشاغل مورد تایید برای لاتاری- فقط کسانی که حداقل ۱۲ سال تحصیل /دیپلم ۱۲ ساله دبیرستانی ندارند– لطفن به پایین این صفحه مراجعه کنید).
باید .همیشه “موقع ثبت نام در لاتاری” این شرایط را داشته باشید (نه “بعد از قبولی”..) …

کسانی که دارای مدرک دیپلم ۱۱ ساله فنی و حرفه ای یا کارو دانش و فوق دیپلم هستند و قصد دریافت نامه معادل سازی فوق دیپلم با پیش دانشگاهی دارند اطلاعاتی در این لینک هست که با مسئولیت خودتون بخوانید.

– برای این لاتاری  شرایط سنی وجود ندارد. هر شخص فقط می تواند یک فرم به نام خود پر کند و زن و شوهرها می توانند هر کدام یک فرم جداگانه ارسال کنند و بدین ترتیب شانس آنها دو برابر خواهد شد.

عکس و نام و محل تولد تمام فرزندان و فرزند خوانده های مجرد زیر ۲۱ ساله هم در هر دو فرم باید ذکر و اضافه شوند حتی اگر با والدین شان زندگی نمی کنند و جدا هستند و مایل به مهاجرت به امریکا هم نیستند.

فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله هم (اگر معادل دیپلم ۱۲ ساله دبیرستالی امریکا دارند (و یا اگر دیپلم دبیرستانی ندارند: ولی حداقل دو سال سابقه شغلی در ۵ سال اخیر دارند) : باید جداگانه یک فرم  مستقل و تکی و جداگانه برای خودشان ارسال کنند (بعنوان مجرد و Unmarried ) تا شانسشون بیشتر بشه(اگر برنده بشه فقط خودش برنده شده و والدین یا سایر افراد خانواده اش شامل این برنده شدن نمیشن )…

هر کس می تونه برای دیگران هم ، با کسب اجازه از آنها البته، از کامپیوترش پرونده تنظیم و ارسال و برایشان رسید دریافت کنه. ولی هر کس فقط یک پرونده (بعنوان متقاضی اصلی) باید در این لاتاری داشته باشد ،نه بیشتر. دیگران هم می توانند عکس و اطلاعاتشان را به شما ، از هر جای دنیا، ارسال یا ایمیل کنند تا شما برایشان پرونده تنظیم کنید.

.ایمیلها و سایتهایی که از شما تقاضای پول می کنند ربطی به دولت امریکا و سایت رسمی لاتاری ندارند بسیاری شون هم سایتهای خارجی کلاهبرداری هستند..هرگز اطلاعات و عکسهای شخصی خودتون را بصورت انلاین به سایتها یا کسانی که کاملن یا اصلن نمی شناسید ندهید.

هرگز به ایمیلهایی که به شما ارسال میشه و میگه در این یا ان لاتاری یا قرعه کشی برنده شده اید جواب ندهید و اونها را حذف/دیلیت کنید. همیشه از برنده ها (نه ثبت نام کننده های) لاتاری گرین کارت امریکا اونهم فقط در هنگام مصاحبه حضوری در سفارت یا کنسولگری امریکا مبلغی جزیی (دلار امریکایی) بعنوان کارمزد دولتی اخذ میشه. سایر تقاضاها برای دریافت پول از شما (بعنوان برنده لاتاری) کاملن غیر قانونی و کلاهبرداری هستند.

سفارت مجازی امریکا در ایران هم به زبان فارسی توضیحات کاملی داده در این لینک…که تکرار همین توضیحاتی است که در همین وبلاگ می بینید..

– خود سایت رسمی لاتاری هم تصاویری از یک نمونه (مثال) فرم پرشده برای یک شخص مجرد متولد بغداد عراق را در این لینک به شما نشون داده…. و در آخرش هم نمونه ای از رسید دریافت ( تاییدیه ثبت نام ) اش را هم نشون داده…

تنها وب سایت رسمی نام نویسی مجانی آنلاین لاتاری گرین کارت امریکا

http://www.dvlottery.state.gov/

است ….

==========================

راهنمای گام به گام – ۳ مرحله ای-  نحوه ثبت نام مجانی در لاتاری:

قبل از وارد کردن اطلاعاتتان، ابتدا به سایت رسمی لاتاری http://www.dvlottery.state.gov/ بروید  و:

۱-  در اونجا ابتدا با کلیک بر روی photo validator عکسهای پرونده را چک کنید ببینید ایا عکسها مطابق با مقرراتش هستند با نه.. ..

در اون صفحه که میرید  سمت چپش نوشته Photograph File Name …سمت راست هم نوشته browse ….

.گزینه browse را کلیک کرده و در کامپیوترتون ادرس عکس تون را دبل-کلیک کنید تا اون عکس را بیاره ….

..بعدش گزینه check photo را کلیک کنید تا عکستون را از نظر شرایطی که باید داشته باشه بررسی کنه..

نکته مهم: اگر با مرورگر گوگل کروم به سایت لاتاری وارد شده اید: موقعی که میخواهید عکسهاتون را چک کنید : و روی گزینه photo validator کلیک می کنید : سایت لاتاری بجای گزینه browse گزینه دیگری بنام choose photo را میده که باید روش کلیک کنید تا در کامپیوترتون بگردید دنبال عکستون. و بعدش که روی ادرس عکستون در فایلهای کامپیوترتون دبل-کلیک کردید و اوردیدش اونجا توی صفحه لاتاری، بعدش گزینه check photo را کلیک کنید تا عکستون را براتون تست و چک کنه….

اگر عکس شما از لحاظ اندازه و حجم و شفافیت درست باشد به شما پیغام سبز رنگ ” Your photo is valid” میدهد…در غیر اینصورت مشکلش را به شما میگه …

بعدش هم میتونید برای سایر عکسهای پرونده تون (اگر همسر یا بچه دارید) گزینه check another photo را کلیک و همین مسیر را بروید.

اونجا در پایین اون صفحه تعدادی نمونه های عکسهای درست ( correct) و یا نادرست (inCorrect) می بینید…, ..

دخترها و خانم ها میتوانند حجاب داشته باشند اما قرص دایره ای (با دو تا گوش)صورت (بدون موها)ی آنها باید کاملا دیده شود.

عکسهای دسته جمعی و گروهی قبول نیست. هر نفر که نامش در پرونده است باید یک عکس مستقل داشته باشد حتی نوزادان…. عکسها باید در شش ماه اخیر گرفته شده باشند و دستکاری و روتوش الکترونیکی و غیره مهمی که باعث تغییر بزرگی بشه نشده باشند.

مشخصات عکس نوزادان هم باید مثل شما باشه.

نمونه هایی از نحوه عکس گرفتن را می بینید:

– هر عکس باید حتما رنگی ( ۲۴ color bit ) ، با فرمت JPEG ، جداکثر سایزش باید ۲۴۰ کیلو بایت، اندازه اش ۶۰۰ پیکسل طول و ۶۰۰ پیکسل عرض ( یعنی مربع شکل) باشد، .. اگر هم عکسی را می خواهید اسکن کنید باید با رزولوشن ۳۰۰ dpi باشد. پس-زمینه عکسها باید بی رنگ یا سفید باشد. سر شما باید اقلا ۵۰ تا ۶۰ درصد کل عکس باشه……

عکس هیچگونه روتوش و دستکاری نباید داشته باشه..زمینه پشتش باید سفید یا بی رنگ باشه و سر شما یاید اقلا ۵۰ تا ۶۰ درصد کل عکس باشه…

عینک یا کلاه یا هرچیزی که جلوی چشمها و صورت را بگیره نباید داشته باشه… بهتره که بدون عینک باشه حتی اگر عینکی باشید..

اندازه و نمونه های صحیح و مورد قبول عکس مجاز برای لاتاری:

فاصله چشمها تا لبه ی پایین عکس را ببینید..نگاه مستقیم به دوربین….عمودی ایستادن جلوی دوربین…… و اندازه /سایز کله ی شخص در مقایسه با کل عکس (سر شما باید بین ۵۰ تا ۶۹ درصد کل عکس باشه)…بدون اخم کردن یا لبخند باشه (چون خندیدن یا اخم کردن باعث ابجاد تغییر در حالتهای چشم و صورت میشه)….. عینک هم نباشه بهتره…… و هیچ سایه ای هم در عکس ایجاد نشه

لینک دیگری برای ویرایش عکس برای ثبت نام لاتاری: کلیک کنید بر این لینک:

روی این https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx کلیک تا اندازه ها و نمونه عکسها را بزرگتر ببینید.

لینک دیگر و اضافی: برای ویرایش عکس برای ثبت نام لاتاری: کلیک کنید بر این لینک:

http://travel.state.gov/_res/flash/cropper/FIG_cropper.html

عکسهاتون را در لینک بالایی- هم که مال سایت رسمی لاتاری هست- میتونید اپلود کنبد و با حرکت دادن و تغییر دادن و save کردنش مطابقش کنید با شرایط صحیح که سایت لاتاری میخواد.با تشکز از اشکان..

عکس های با حجاب مورد قبول است اما صورت شخص باید کاملا آشکار و رو به دوربین باشد. قرص دایره ای (با دو تا گوش)صورت (بدون موها)ی باید کاملن معلوم باشه…

اما عکس های نظامی و کلاهدار پذیرفته نمی شود.

عکس دسته جمعی برای اعضای خانواده قابل قبول نیست و عکس شخص متقاضی، همسر وی و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال باید هر یک به صورت جداگانه آپلود شود.

اگر اسکنر ندارید مهم نیست . به عکاسی بروید و از او بخواهید تا از همگی شما عکسهای پاسپورتی دیجیتالی تکی با مشخصات فنی که در بالا ذکر شد گرفته و روی یک دیسک یا سی دی یا usb فلش مموری به شما بدهد. شما آن عکس / عکسها را در کامپیوترتان با فرمت JPEG و مثلا با نام خودتان ذخیره کرده سپس در سایت لاتاری استفاده کنید و یا آنها را با ایمیل برای یک نفر بفرستید تا او شما را در قرعه کشی شرکت دهد .

عکسها باید در شش ماهه اخیر گرفته شده باشند و سر شما باید حداقل نیمی از تصویر باشد. اگر حجاب دارید فقط موهایتان را بپوشانید اما قرص کامل صورت با گوشها و رو به جلو بدون عینک و بدون کلاه با پشت صحنه و زمینه بی رنگ یا سفید باشد .

اگر متأهل یا بچه دارید عکسهای قبلا Scan شده آنها را هم به همین صورت در آنجا وارد ‌کنید.

اگر مجرد و بدون فرزند ‌هستید، لزومی به Validate کردن عکس دیگری نیست.

اگر مشخصات و اندازه عکستان OK نباشد، خودش به شما توضیح میدهد سایز یا رنگ یا چیز دیگر عکستان مثلا باید اینجوری باشد و عکس شما فلان جور است. اگر این پیغام را دریافت کردید باید به پروگرام اسکنر خود برگردید و مشخصات آن عکس را ویرایش کنید. و دوباره Save کرده و برگردید به صفحه وب سایت لاتاری و آدرسش را دوباره وارد‌ کنید.

خلاصه بهتر است که قبل از وارد شدن به سایت لاتاری، اول عکستان را درست و مطابق با مشخصاتی که قبلا نوشتم Scan و Save کنید. تا اینگونه مشکلات بعدی پیش نیاید.

یادتان باشد که از لحظه ورود به سایت لاتاری، تا لحظه آخری که سایت دولت آمریکا برایتان رسید میفرستد سی دقیقه فرصت دارید. پس بهتر است که عکس هایتان را قبل از ورود به سایت با خیال راحت Scan و Save کرده باشید تا وقتتان تلف نشود.

نمونه رسمی سایز و مشخصات عکس:

۲پس از دریافت پیغام your photo is valid (اگر عکس دیگری برای ضمیمه کردن به پرونده ندارید ـ یعنی عکس فرزندان و همسرتان)، روی تکمه Back To Welcome Page کلیک کنید تا به صفحه اصلی سایت لاتاری برگردید.

۳– پس از بازگشت به صفحه اصلی سایت، روی گزینه Begin Entry کلیک کنید. از شما خواسته میشه تا چند تا حروف/کد امنیتی ( Authentication Code ) که می بینید تا در اون باکس تایپ کنید (تا بداند که شما یک ادم هستید و ماشین تبلیغاتی و اسپم نیستید)…و بعدش هم گزینه submit را کلیک کنید تا برید به اولین صفحه ثبت نام….

اگر نمیتونید اون حروف و عددها را به درستی ببینید  روی علامت ریفرش / بارگزاری   کلیک کنید تا کدهای جدیدی به شما بده…

و سپس در صفحه اول و بعدی فرم ثبت نام که میاد : اطلاعات شخصی تان شامل نام و غیره را در آنجا تایپ کنید. درین فرم ، ابتدا مشخصات متقاضی اصلی (یعنی entrant ) را باید وارد کنید. بعدش هم اگر همسر یا بچه دارید اطلاعات اونها را میخواد بصورت جداگانه در صفحات بعدی…

شما فقط به صورت آنلاین یعنی مستقیم و زنده باید فرم را پر و ارسال کنید. این سایت دولتی قابل کپی و ذخیره کردن توی کامپیوتر شما نیست و نمی توانید آن را در کامپیوتر ذخیره و فرمها را پر کرده و بعدا بفرستید. همه چیز باید در کمتر از سی دقیقه و زنده و آنلاین روی اینترنت به صورت آنلاین ـ نه افلاین ـ انجام بشه .

همیشه بعد از پر کردن فرمها روی اینترنت و قبل از ارسالشان یک کپی روی یک دیسک کوچک در درایو A به صورت save as بگیرید و برای خودتان نگه دارید و بعد آن فرم آنلاین را submit کنید. پاسخ دریافتی را هم به همین صورت برای خودتان روی دیسک ذخیره کنید .

– بهنگام تایپ یا وارد کردن اطلاعات ساده ی لازمه در صفحه ثبت نام، فقط ۳۰ دقیقه برای وارد کردن اطلاعات و عکسها وقت دارید. اگر بیشتر شد کل اون پرونده باطل میشه و بهتون timing out Error میده و باید دوباره همه چیز را از نو وارد کنید.. timing out Error یعنی اونا از شما چیزی دریافت نکرده اند پس اشکالی نداره که دوباره فرم را پر و ارسال کنید.

همیشه بهتره که تمام اطلاعات (اسم و غیره) را قبلا در یک صفخه ای در مثلا برنامه MS WORD توی کامپیوترتون نوشته و دو سه بار هم spelling هاش را چک کنید و بعدا با خیال راخت برید اونا را Copy-Paste کنید توی فرم آنلاین لاتاری… خیلی بهتره و زودتر از ۳۰ دقیقه انجام میشه و timing out Error هم نمیگیرید.. .. در پایان هر صفحه هم آن صفحه را پرینت کنید و یک save as ازش save کنید در کامپیوترتون برای خودتان نگهدارید برای آینده…..

نکته مهم: همیشه تمام اطلاعاتی که وارد این فرم لاتاری می کنید مربوط به وضعیت فعلی و در حال حاضر شماست. اگر پس از ارسال این فرم به دولت امریکا، تغییراتی در وضعیت تحصیلی یا جنسیتی یا ازدواجی یا فرزندان تان بوجود بیاید ( و نامتان بعنوان selected شده ( انتخاب شده ) اعلام شود) می توانید بهنگام مصاحبه در کنسولگری امریکا، آنها را مطلع و اطلاعاتتان را بعدا در کنسولگری تصحیح یا تکمیل کنید. (مثلا اگر صاحب فرزند یا همسر یا مدرک شغلی یا تحصیلی جدیدی بشوید و غیره).

درین لاتاری همیشه منظور از Entrant یعنی متقاضی اصلی …. و Derivative یعنی زیر مجموعه او: همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله او در پرونده اش است..

 سئوالاتی که از شما در فرم لاتاری پرسیده میشه:

 1. FULL NAME – Last/Family Name, First نام کوچک و نام خانوادگی … اسپلینگ اسمها دقیقن باید شبیه همانی باشند که در پاسپورت تان است/یا در پاسپورت تان خواهد بود. (entrant همیشه یعنی متقاضی اصلی)…. (متاهل ها: یک بار زن و یکبار هم شوهر “جداگانه” ثبت نام می کنند و عکس و مشخصات همسر و فرزندان و فرزندخوانده های مجرد و زیر ۲۱ ساله شون را هم وارد می کنند…. پس فقط یکبار هر کدامشان میشن entrant یعنی متقاضی اصلی ،و اون یکی همسر هم -در فرم همسرش – میشه spouse )

Last/Family Name یعنی نام فامیلی شما…..مثلا باقری نیا..

( همیشه منظور از middle name یعنی قسمت دوم نام کوچک…مثلا برای کسیکه اسم کوچکش محمد تقی mohammad Taghi است:

middle name اش میشه :تقی .. ..و first name اش میشه: محمد)…

ولی اگر این محمدتقی در شناسنامه تان یک کلمه و سرهم است

مثلا mohammadTaghi :

دیگه middle name لازم نیست و NO middle name را تیک بزنید.)..

برای خانمها هم همینطوره..

۲. DATE OF BIRTH – Day, Month, year تاریخ تولد

۳. GENDER – Male or Female جنسیت

۴. CITY WHERE YOU WERE BORN شهر یا روستای محل تولد

۵. COUNTRY WHERE YOU WERE BORN – کشور محل تولد

۶-COUNTRY OF ELIGIBILITY OR CHARGEABILITY کشور مجاز محل تولد ،
(توضیح : کسانیکه کشور محل تولدشان در لیست کشورهای مجاز برای این لاتاری نیست ، یعنی مثلا متولد ایران نیستند، ولی کشور محل تولد همسر فعلی یا پدر یا مادرشان در لیست مجاز هست، می توانند از کشور محل تولد همسر یا پدر یا مادرشان – اگر در لیست کشورهای مجاز برای شرکت در این لاتاری است- استفاده ( چارج ) کنند و نام ان کشور را بنویسند …

در غبر اینصورت و اگر کشور محل تولدتان در لیست کشورهای مجاز برای این لاتاری هست(مثلا اگر متولد ایران هستید) در پاسخ به این سوال:

Are you claiming eligibility based on the country where you were born?

گزینه “YES” را تبک بزنید.
۷. photographs ( آدرس عکس تان را از توی کامپیوترتان و یا از توی cd یا usb تان پیدا و آپلود کنید )

۸. MAILING ADDRESS – In Care Of, Address LineDistrict/Country/Province/State, Postal Code/Z آدرس پستی شما ( هر آدرسی که برایتان راحتتر است )، اگر برنده شوید خود سایت لاتاری به شما یک لینکی میده به صفحه ای که مخصوص مراحل بعدی است. بنابراین معمولن برخلاف سالها پیش  نامه ای برایتان به این آدرس ارسال نمیشه.. فقط ممکنه در اینده برای برنده ها (اگر لازم بشه براشون فرمی مثلن ارسال بشه ولی در چند سال اخیر اکثر تماسهاشون با برندگان بصورت ایمیلی و آنلاین بوده)..پس بنابراین زیاد نگران این ادرس پستی نباشید. ادرس ایمیلتون بسیار مهم تر است.

(In Care Of یعنی نام و نام خانوادگی شما.) …

( second address و یا Line 2 هم یعنی دنباله و بقیه آدرس مثلا کوچه و فلکه و پلاک و فلان و غبره.)

( این لینک زیری را ببینید: >> نمونه هایی از طرز نوشتن آدرس ایرانی به زبان انگلیسی )

http://www.asemooni.com/culture/english/write-the-address-in-english

۹. COUNTRY WHERE YOU LIVE کشور محل سکونت فعلی شما

۱۰. PHONE NUMBER (optional) تلفن شما ( اجباری نیست )….کدکشور -کدشهر بدون صفر- شماره تلفن…. مثلن: ۳۲۶۵۴۵۶ ۲۱ ۹۸+

۱۱. E-MAIL ADDRESS ایمیل شما ( اجباری است ). برای پیگیریهای بعدی پرونده فقط اگر selected شده ( انتخاب شده ) بشید… selected شدن ( انتخاب شدن ) را فقط با ارایه یک لینک انلاین جدید در صفحه برنده های لاتاری به آنها اطلاع میدهند. از اون به بعدش را با تلفن با ایمیل میتونید پیگیری کنید با مرکز KCC در امریکا یا کنسولگری محل مصاحبه تون. چون سریعتره)

۱۲-WHAT IS THE HIGHEST LEVEL OF EDUCATION YOU HAVE ACHIEVED, AS OF TODAY? :
آخرین (بالاترین ترین) مدرک تحصیلی فعلی و امروز شما

(۱) Primary school only, دبستان
(۲) High school, no degree, دبیرستان ناتمام
(۳)high school degree دیپلم دبیرستان
(۴) vocational school, فوق دیپلم با هنرستان یا آموزشگاه فنی یا خصوصی (یا هر نوع آموزشگاه تخصصی کوتاه مدت خصوصی یا دولتی که قبل یا بعد از دبیرستان و یا بدون داشتن دیپلم دبیرستان برای آموزش یک فن یا حرفه گذرانده اید و خلاصه فعلا بالاترین مدرک شما محسوب میشه)
(۵) Some university courses, دانشگاه ناتمام یا فقط چند واحد دانشگاهی- هنوز لیسانس نگرفته اید.
(۶) University degree, لیسانس دانشگاه گرفته اید (فارغ التحصیل شده اید در لیسانس دانشگاهی).
(۷) Some graduate level courses, degree, فوق لیسانس ناتمام، یا فقط چند واحد فوق لیسانس
(۸) Master degree فوق لیسانس گرفته اید.
(۹) Some doctorate level courses, دکترای ( هر رشته ای) ناتمام یا فقط چند واحد دکترا
(۱۰) Doctorate degree. مدرک دکترا (ی هر رشته ای) را گرفته اید/تمام کرده اید.

۱۳. MARITAL STATUS -وضعیت ازدواجی فعلی بهنگام تنظیم این فرم:

Unmarried, Married, Divorced, Widowed, or Legally Separated

به ترتیب: مجرد/هرگز ازدواج نکرده Unmarried ، …..متاهل Married ،…… طلاق قانونی Divorced،……. بیوه Widowed، ………جدا شده (قانونی ، و یا با توافق دادگاه یا محضر)Legally Separated …،

اگر بدون حکم دادگاه یا محضر (و صرفا شفاهی و لفظی جدا شده اید و هیچگونه قرارداد کتبی جدایی (قابل قبول دادگاه) بین خودتان ندارید هنوز هم متاهل محسوب می شوید)

در فرم لاتاری منظورش از “متاهل married” بودن شامل زوجهای همجنس ( same s>-e’x ) هم میشه (قانون جدیده از سال ۲۰۱۳ به بعد اجرا شده) و اداره مهاجرت امریکا زوجهای همجنس را هم متاهل محسوب می کنه و بنابراین اینها باید هرکدام به عنوان “متاهل” ( common law یا married ) ثبت نام کنند و اطلاعات و عکس زوج همجنس شان را هم وارد فرمشان کنند تا هرکدام دوتا شانس داشته باشند. فرزند یا فرزندخوانده مجرد زیر ۲۱ ساله هم اگر دارند (حتی اگر با شما زندگی نمی کنند و حتی اگر نمی خواهند به امریکا بروند هم) را هم باید عکس و اطلاعاتشون در فرمهاتون -در هر دو فرم هر دو زوج- اضافه و وارد کنید..هر زوجی که اسمش دربیاد همسر/زوجش هم اتوماتیک برنده هست بعلاوه تمام فرزند یا فرزندخوانده های مجرد زیر ۲۱ ساله هردوتاشون .

۱۴- Number of children تعداد فرزندان مجرد و زیر ۲۱ ساله ( طبیعی، فرزندخوانده، یا تحت سرپرستی ، و حتی فرزندان همسرتان از پدر یا مادری دیگر (یعنی از همسر سابقش)، حتی اگر آن فرزندان جدا از شما زندگی می کنند ، و حتی اگر کلا از آنها و همسرتان جدا شده اید و حتی اگر آنها اصلا نخواهند به امریکا مهاجرت کنند ، باید نام و مشخصات و عکس آن فرزندان را در فرم وارد کنید) . این خیلی نکته مهمی است که عدم رعایتش باعث مردودی شما خواهد شد. (البته مشخصات و عکس فرزندانی که هم اکنون تابعیت/سیتیزنی یا کارت سبز امریکا را دارند لازم نیست وارد کنید ولی وارد کردن عکس و اطلاعاتشون اشکالی نداره و باعث رد شدن شما نمیشه)

۱۵. SPOUSE INFORMATION – Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, Photograph. مشخصات همسر ( فقط برای متاهل ها )

۱۶. CHILDREN INFORMATION – Name, Date of Birth, Gender, City/Town of Birth, Country of Birth, مشخصات فرزندان (که در بخش ۱۴ توضیح داده شده)

اگر همسر و بچه های مجرد زیر ۲۱ ساله ندارید آیتم های اطلاعاتی همسر و بچه ها را سیستم ثبت نام لاتاری به شما نشون نخواهد داد چراکه لازم ندارید.

پس از پایان پر کردن فرم، گزینه Submit را کلیک کرده و یکی دو ثانیه منتظر بمانید. اگر از اینترنت کم سرعت استفاده می کنید باید حدود یک دقیقه صبر کنید. اگر جوابی نیامد باز هم روی گزینه Submit یکی دو بار کلیک کنید . اگر اصلا هیچ جوابی نگرفتید باید کل پروسه بالا را از نو دوباره انجام دهید. شما کلا ۳۰ دقیقه برای انجام و ارسال و دریافت هر پرونده فرصت دارید. اگر جوابی دریافت نکردید هنوز شانس دارید و سیستم دولت هنوز هیچ پرونده ای از شما نگرفته است . دوباره بفرستید .

پس از ارسال الکترونیکی فرم و عکس، بلافاصله یک Success پاسخ از سایت برایتان در همان صفحه ظاهر میشود که رسید دریافت موفق آمیز فرم و عکس است، این پاسخ را Print کرده و به عنوان مدرک شرکت در لاتاری تا ۲ سال برای خودتان در جایی نگهداری کنید.

بعد از ثبت نام در سایت لاتاری به شما یک صفحه نهایی success  یعنی شماره پرونده (confirmation number ) که شامل یک سریال نامبر دیجیتال و تاریخ تولدتان است داده میشه, اینو حتما باید در چندین جا ذخیره کنید (مثلا به خودتون ایمیلش کنید و توی فولدر ایمیل اکانتتون تا حداقل یکسال (تا آخر ماه ژوئن june  2016 نگهدارید).

..این شماره را اگر گم کنید هیچ راهی برای بازیابی اش ندارید و دولت امریکا هم هیچ کمکی به بازیابی اون براتون نخواهد کرد..اگر کسی دیگه براتون این فرم را پر می کنه ازش حتما اینها را بخواهید …یک مثال/نمونه صفحه نهایی success را -که مربوط به سالهای قبل است- در زیر می بینید:

.

——————

———————————————– توضیحات و نکات مهم:————————————–

با مرورگر گوگل کروم هم میتونید همیشه راحتتر (و با امنیت بیشتر از سایر مرورگرها) وارد این سایت لاتاری گرین کارت بشید..مرورگر “اینترنت اکسپلورر – IE ” بعصی اوقات با سایت لاتاری مشکل داره.

>>> برای دانلود سریع و مجانی مرورگر گوگل کروم کلیک کنید..

نکته مهم: اگر با مرورگر گوگل کروم به سایت لاتاری وارد میشوید موقعی که میخواهید عکسهاتون را چک کنید : و روی گزینه photo validator کلیک می کنید : بجای گزینه browse گزینه دیگری بنام choose photo را میده که باید روش کلیک کنید تا در کامپیوترتون بگردید دنبال عکستون. و بعدش که روی ادرس عکستون در فایلهای کامپیوترتون دبل-کلیک کردید و اوردیدش اونجا توی صفحه لاتاری، بعدش گزینه check photo را کلیک کنید تا عکستون را براتون تست و چک کنه….

برای این لاتاری نتایج این لاتاری از روز پنجم ماه می ۲۰۱۵, may, 05, در همون سایت لاتاری اعلام میشه….. برای برنده ها یا بازنده ها هم هیچ نامه یا ایمیلی ارسال نمیشه…

همیشه یک کپی از هر صفحه ثبت نام هم قبل از رفتن به صفحه بعدی ثبت نام ، برای خودتون در کامپیوترتون save as کنید و پرینت هم کنید تا در اینده بدونید چی نوشته اید.. ..پولی هم به کسی یا جایی نباید بدید فقط به صندوقدار cashier داخل سفارت امریکا موقع مصاحبه….و یا برای برنده های” ساکن امریکا ” اونها باید به “بانک در امریکا” مراجعه کنند و به شماره حساب دولت امریکا بپردازند.. به هیچ ایمیلی هم که در رابطه با لاتاری هست جواب ندید…

ایمیل و پسوند سایتها و ایمیلهای رسمی دولت امریکا همیشه آخرش “دات گاو” gov. (یعنی گاورنمنت /دولت) داره… اصلا به ایمیلها/سایتهای دات کام و دات نت و دات اینفو و غیره جواب ندید…اینها تبلیغات یا کلاهبرداری هستند)…البته خیلیها هیچ توجهی به این هشدارها نمی کنند و همیشه سرشون کلاه میره و باز هم درس نمی گیرند..

هزینه دولتی : مجانی
تنها شیوه شرکت : از طریق اینترنت و آنلاین از سراسر دنیا 

                       تمام متولدین ایران ـ مقیم داخل و خارج ایران ـ هر سال شرکت می کنند.

همه ساله دولت آمریکا به حدود ۵۰ هزار نفر از متولدین کشورهای مختلف جهان از طریق قرعه کشی، گرین کارت مجانی می دهد. هر سال ایرانیان مقیم ایران و خارج کشور در این قرعه کشی شرکت نموده و برنده می شوند. دلیل اینکه متولدین بعضی کشورها نمی توانند در این لاتاری شرکت کنند اینست که طی پنج سال اخیر بیش از پنجاه هزار مهاجر در طبقه بندی شغلی و خانوادگی از آن کشورها به امریکا رفته اند. این تنها فرمولی است که هرساله برای این لیست استفاده می شود. نتیجه این فرمول باید کمتر از پنجاه هزار باشد تا متولدین آن کشور قادر به شرکت در لاتاری سال بعدی باشند.

برنده های ایرانی لاتاری اینترنتی سال گذشته بسیار بیشتر از سالهای قبل تر بود که یک دلیل آن آشنایی و دسترسی بیشتر و صحیح تر ایرانیها به اینترنت و رعایت دقیق دستورالعمل این لاتاری اینترنتی ـ در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان سوم ـ بود.

شرکت در این قرعه کشی رایگان است و هیچ هزینه دولتی ندارد. البته بعضی افراد یا بیزینس ها یا وکلا و سایتهای اینترنتی با دریافت کارمزد از شما می توانند شما را در لاتاری شرکت بدهند که این کارمزد متعلق به خودشان است و ربطی به دولت امریکا ندارد و تاثیری در کم یا زیادتر کردن شانس شما ندارد.

هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد و در حد ابتدایی با زبان انگلیسی آشنایی دارد به راحتی می تواند مجانا شرکت کند و برای دیگران هم به تعداد نامحدود از یک کامپیوتر فرم و عکس به سایت لاتاری بفرستد. بعضی سایتهای اینترنتی تجاری با سوءاستفاده از نام اداره مهاجرت امریکا از مردم پولهای زیادی برای انجام و ارسال این فرم ساده گرفته و می گیرند که در سالهای اخیر دولت امریکا بارها در این مورد به مردم هشدار داده اما ظاهرا گوش خیلیها به این اطلاعیه ها سازگار نیست .

شما وقتی در سرچ انجین های اینترنتی تایپ کنید گرین کارد لاتاری: با صدها سایت تجاری مواجه می شوید که فقط یکی از آنها سایت رسمی دولتی و بقیه یا تجاری اند و یا مربوط به سفارتخانه های امریکا که هیچ ربطی به این لاتاری ندارند. ضمنا سعی نکنید کار را به هفته آخر بیندازید چون سال گذشته در دو سه روز آخر این لاتاری سایت رسمی لاتاری به شدت کند و عملا غیر قابل استفاده شد.

شما مثل هر سال می توانید عکس و مشخصات دوستان و اقوامتان مثلا از ایران را با ایمیل گرفته و از کانادا، امریکا، اروپا و سایر کشورهایی که اینترنت پرسرعت دارند برایشان اقدام کنید و قبل از ارسال به دولت امریکا یک کپی در یک دیسک کوچک ذخیره کرده برای دوستان یا اقوامتان بفرستید تا برای خودشان نگه دارند. ولی بیش از یک فایل برای هر متقاضی به دولت نفرستید تا شانسشان باطل نشود. هیچ ربطی هم ندارد که متقاضی مقیم یا شهروند یا پناهنده کدام کشور است.

شرط اصلی همانا محل تولد ـ مثلا ایران ـ است .. حتی اگر آن شخص همزمان با شرکت در این لاتاری در حال تشکیل پرونده جداگانه ای برای مهاجرت یا پناهندگی یا به صورت توریست و دانشجو به امریکاست، شرکت در این لاتاری مجانی صرفا افزودن یک شانس بیشتر به اوست. اگر برنده شود می تواند سایر پرونده هایش را کنسل کند.

فقط برای برنده ها، نامه ای فرستاده می شود که بعد از آزمایش پزشکی و کسب گواهی عدم سوءپیشینه جنایی از نزدیکترین پلیس شهرشان (ضمنا پلیس ایران را احتمالا قبول ندارند) برای مصاحبه به نزدیکترین کنسولگری امریکا بروند. به هنگام مصاحبه از شما چند صد دلاری کارمزد دولتی میگیرند. و مدارک شناسایی و تحصیلی یعنی دیپلم دبیرستانی و یا مدرکی را میخواهند که نشان بدهد در پنج سال اخیر دو سال در شغلی که نیاز به دو سال آموزش داشته شاغل بوده اید.

ضمنا -اگر برنده بشید و برای تفریبا یکسال اول زندگی در امریکا از خودتان پولی ندارید-  حتما باید یک مدرک گواهی  بانکی یا مالی یا قسم نامه محضری ساپورت مالی  (فرم جدید  New Form I-864  ) از یک نفر ساکن امریکا که نشان دهد بعد از ورود به امریکا چگونه و با چه درآمدی می خواهید زندگی کنید (و ایشون شما را حمایت مالی می کنه) را از شما می خواهند. در هنگام مصاحبه در نزدیکترین کنسولگری امریکا به محل زندگی شما -اگر در ایران هستید مثلا امارات عربی یا ترکیه- خودشان از شما عکس و امضا میگیرند و یک چک سابقه امنیتی جداگانه هم می کنند که مطمئن شوند حضور شما در امریکا مشکل امنیتی نداشته باشد. اینها نکات اصلی برای برنده هاست.

گرین کارت به معنای اجازه کار و اقامت دایمی در امریکاست و بعد از چند سال اگر خواستید می توانید تقاضای تابعیت یعنی سیتیزنی کنید.

تنها شرط شرکت در این لاتاری : داشتن دیپلم دبیرستانی (سال ۱۲)،  و یا دو سال سابقه کار مفید در طی ۵ سال اخیر در یکی از مشاغلی است که نیاز به دو سال آموزش داشته و آن شغل مورد تأئید وزارت کار آمریکا باشد. شرایط سنی وجود ندارد. هر شخص فقط می تواند یک فرم به نام خود پر کند و زن و شوهرها می توانند هر کدام یک فرم جداگانه ارسال کنند و بدین ترتیب شانس آنها دو برابر خواهد شد. عکس و نام و محل تولد تمام فرزندان و فرزند خوانده های مجرد زیر ۲۱ ساله هم در هر دو فرم باید ذکر و اضافه شوند حتی اگر با والدین شان زندگی نمی کنند و جدا هستند و مایل به مهاجرت به امریکا هم نیستند.

فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله هم باید جداگانه یک فرم برای خودش ارسال کنند تا شانسشون بیشتر بشه(اگر برنده بشه فقط خودش برنده شده و والدین یا سایر افراد خانواده اش شامل این برنده شدن نمیشن )…

هر کس می تونه  برای دیگران هم ، با کسب اجازه از آنها البته، از کامپیوترش پرونده تنظیم و ارسال و برایشان رسید دریافت کنه. ولی هر کس فقط یک پرونده (بعنوان متقاضی اصلی) باید در این لاتاری داشته باشد ،نه بیشتر.  دیگران هم می توانند عکس و اطلاعاتشان را به شما ، از هر جای دنیا، ارسال یا ایمیل کنند تا شما برایشان پرونده تنظیم کنید.

اگر برنده بشید یک لینک پکیج کامل براتون از طرف سایت لاتاری داده میشه که بهتون میگه چکار کنید . این پکیج ، علاوه بر مسایل دیگه، همچنین شامل سه پرسشنامه است که باید پر و امضا بشه توسط شخص برنده و توسط همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ ساله اش (البته اگر فرد برنده متاهل و بچه دار است).  پر کردن این فرمها خیلی ساده است و احتیاجی به وکیل و متخصص نداره.. شامل چند سوال ساده نام و ادرس و ادرسهای محل تحصیل یا ادرسهای محل کار (محل کار در ۵ سال اخیر) و ادرسهایی که شماها از ۱۶ سالگی به بعد در انها زندگی کرده اید. در پایین هر کدام از این فرمها هم باید امضا کنید.

فرم جدید  Affidavit of support  – تعهد ساپورت مالی شما توسط دیگران- New Form I-864  (یعنی اگر خودتون برای حدود یکسال زندگی در امریکا – که  میانگین کمترین خرج زندگی برای یکسال در هر ایالت امریکا حدود 16000 دلار میشه –  پول به اندازه کافی ندارید یک یا چند نفر که ساکن امریکا هستند شما را برای حدود یکسال از نطر مالی ساپورت کنند)  را هم باید داشته باشید برای موقع مصاحبه. …این فرم را باید اون شخص ساپورت کننده تان در امریکا در یک محضر رسمی پر و امضا کنه و به شما بده.( هزینه محضری کردن اینگونه فرمها در دفترهای وکلا یا محضرهای امریکایی خیلی ارزونه و بین ۲۰ تا ۵۰ دلار است) ….. ….. نمونه رسمی و جدید این فرم را می توانید از وب سایت رسمی دولت امریکا در ادرس پایین می تونبد دانلود کرده و ببینید.

http://travel.state.gov/visa/immigrants/info/info_3197.html

اگر معادل دیپلم ۱۲ ساله دبیرستانی ندارید: شما برای اینکه برای قرعه کشی گرین کارت از نظر کاری واجد شرایط شوید، باید در پنج سال گذشته، دو سال سابقه کاری در زمینه یکی از مشاغل گروههای شغلی ۴ یا ۵ را، که در بازه آمادگی شغلی SVP Range  خاص-  یعنی SVP-۷  (هفت) و یا بالاتر درجه بندی شده است، داشته باشید.

چنانچه شما واجد شرایط تحصیلی یا کاری مندرج در این دستورالعمل شناخته نشوید، در زمان مصاحبه تقاضانامه شما رد خواهد شد و هیچ ویزایی برای شما یا اعضای خانواده شما صادر نخواهد شد.

سوال: -من چگونه می توانم مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت را در پایگاه اطلاعاتی O*Net OnLine وزارت کار آمریکا یعنی سایت   http://www.onetonline.org/  بیابم؟

زمانی که شما در O*Net OnLine – یعنی سایت http://www.onetonline.org – حضور دارید، این مراحل را طی کنید تا دریابید که آیا شغل شما واجد شرایط است:

١-زیر پیداکردن مشاغل (Find Occupations) گزینه گروه شغلی(Job Family) را انتخاب کنید.

٢-در گروه شغلی جستجو کنید و شغل مورد نظر خود را انتخاب کنید و “Go” را فشار دهید.

۳-روی پیوند مربوط به شخل خاص مورد نظرتان کلیک کنید.

۴-گزینه “گروه شغلی”(Job Zone) -در بالای صفحه اش- را انتخاب کرده تا گروه شغلی معین شده و بازه آمادگی شغلی خاص SVP Range را بیابید.

به عنوان مثال، مهندسی هوا و فضا (Aerospace Engineers) را انتخاب کنید.

در پایین گزارش اجمالی در مورد مهندسی هوا و فضا و تحت بخش گروه شغلی، شما می توانید گروه شغلی شماره ۴ و بازه SVP ۷ تا ٨ را بیابید. با توجه به این مثال، مهندسی هوا و فضا یک شغل واجد شرایط است…رتبه شغلی شما در این سایت باید رتبه  SVP Range  7 (هفت) یا بالاتر باشد تا واجد صلاحیت شرکت درین لاتاری باشید .

مرتبط با:

نوشته های مشابه

‫۱۵۰ دیدگاه ها

 1. سلام من برای ثبت نام لاتاری با موبایل خودم عکس گرفتم اما گزینه آریش چهره فعال بوده و خیلی کم بلور شده آیا باعث رد پرونده خواهد شد؟ متشکرم

 2. با سلام
  سوال داشتم : من فرزندی ندارم در کادر تعداد فرزندان باید چی بنویسم عدد صفر وارد کنم یا هیچی توش ننویسم

 3. سلام.وقتتون بخیر. ثبت نام شروع شده؟و اینطور که توضیح دادین این صفحه که برای من اومده فعلا امکان چک کردن نتایج دوره قبل رو داره امکان ویرایش عکس یا ثبت نام نداره. دقیقا چه تایمی شروع میشه متشکرم

 4. الان من دانشجو هستم اگر فرم پر کنم و برنده بشم و بعد مشکلی پیش نمیاد چون تا سال دیگه مدرک دانشگاهی میگیرم

 5. سلام من هر چی CONFIRMATION را وارد میکنم میگه اشتباه از روی عکس وارد میکنم و مطمئن هستم که درسته چیکار کنم

 6. سلام میخاسم بدونم اگ ادرس رو طبق ضوابط انگلیسی ننوشته باشیم تبت نام ما حذف خواهد شد یا بعد از اومدن جواب ها و قبولی امکان ویرایش را به ما میدن؟؟؟
  اگه امکان ویرایش هم قبل از تموم شدن زمان تبت نام هست لطفا بگین

 7. باسلام..بنده سال ۹۱عقد کردم. و در دفتر ثبت ازدواج ثبت شد و اسمامون تو شناسنامه طرفین قید شد.اما عروسی نگرفتیم و بعد شش ماه توافقی جدا شدیم..دادگاه گفت چون پیش هم نبودید و خانوم هنوز دختر هستن پس میتونید برید ثبت احوال شناسنامه جدید بگیرین تا اسمای هر کدام پاک بشه.الان شناسنامه بنده در قسمت ازدواج خالی و بدونه نام هستش…حالا بنده باید چی رو قید کنم…زن نگرفته…یا جدا شده…ممنونم پاسخم رو بدین…

 8. سلام . میشه اطلاعات رو بعد از ثبتنام ویرایش کرد ؟ قسمت in care رو اشتباه پر کردم .

  1. مهم نسیت.اگر انشالله برنده شی بهت امکان ویرایش میدن…الان نمیتونی و اگر دوباره ثبت نام کنی کلا ثبت نامت حذف میشه

 9. سلام . من تو قسمت in care of یه اسم دیگه نوشتم حالا میخوام اصلاح کنم . باید چیکار کنم ؟ کامل ثبتنام انجام شده .

 10. درود من به قسمت Photo Toolبرای ثبت عکس میرم ولی چیزی نمی بینم برای اینکه عکس رو قرار بدم که ببینم تایید میشه یا نه ممنون میشم کمک کنید

 11. سلام دوستان
  من فرم ثبت نام ۲۰۱۸ رو کامل پر کردم ولی کدی برای من ارسال نشد؟ چرا؟ من صفحه ای که ثبت نام کردم رو هم بستم اصن یادم نشد پرینت بگیرم فقط عکس گرفتم از صفحه ها .. حاچطوری باید بدونم کد داده نداده و اینکه کد من چند بوده؟

 12. سلام دوستان
  آیا عکسی که برای پاسپورت میگیریم رو اسکن کنیم مناسب هست ؟ مشکل نداره ؟

 13. با سلام ممنون از توضیحات خوبتون…اگر کسی در دوران مجردی ثبت نام کمد و بعد ار مدتی متاهل شود و در لاتاری برنده شود آیا میشه با همسرش مهاجرا کنه یا خیر؟؟؟؟؟

 14. با سلام خدمت شما.
  من دیپلم هنرستان نظام قدیم ۱۲ ساله رشته ساختمان دارم آیا دیپلم من مورد تایید هست؟ و در فرم ثبت نام باید کدام گزینه را انتخاب کنم؟
  همچنین در حال حاضر هم دانشجوی دانشگاه پیام نور می باشم و تعداد ۱۷ واحد گذراندم.
  با تشکر فراوان.

 15. سلام لطفا جواب بدید
  من ایران زندگی میکنم ولی در قسمت
  ۶. Country of Eligibility for the DV ProgramProgram
  no زدم و ایران انتخاب کردم
  خواهش میکنم بگید مشکلی پیش میاد؟

 16. سلام وقت بخیرخسته نباشیدعکسم را هرکاری میکنم قبول نمیکنه ازگزینه Start Photo Tool وارد میشوم ولی پیام پیغام سبز

  رنگ ” Your photo is valid v رو نمیده بااینکه عکسها درست هست .

 17. سلام ببخشید من یه سوال داشتم ….ینده دانشجو کارشناسی ارشد هستم تو قسمت education کدام گزینه رو باید انتخاب کنم؟

  با تشکر

 18. سلام من مدرکم لیسانس حسابداریه شفلم حدود ۱۸ساله فروش لوازم خانگیه ۱۱سال هم بیمه تامین اجتمایی دارم بیمه کارگری واریز میکنم اینکه در۵سال اخیر دوسال کارداشته باشی من باید چی پرکنم واینکه کارم درارتباط با مدرک دانشگاهیم نیست باید چکارکنم ممنون اگه جواب بدید

  1. شما میتونید شرکت کنید.
   راهنمای ثبت نام را بخونید و در سایت ثبت نام کنید.

  1. نیاز نیست گوش در عکس باحجاب یا بدون حجاب بیرون و مشخص باشه. مهم گردی دور صورته که باید کاملا مشخص باشه و نباید با آرایش غلیظ باشه. نباید لبخند شدید بزنید. عکس رنگی و پس زمینه سفید و روی صورت و یا پس زمینه نباید سایه باشه.
   و آخر اینکه باید روبروی دروبین باشید و به دوربین هم نگاه کنید. سایز عکس هم ۵*۵ هست.(بهتره فایل دیجیتالی از عکاسی بگیرید-روی cd میریزن)

   1. من گزینه آرایش چهره زدم تو موبایلم ی کم بلور شده خیلی کم. موردی نیست؟

 19. سلام
  خسته نباشی
  شنیدم کسایی که مشمول سربازی هستن ، وقتی میخوان از کشور خارج شن اسمشونو که تو سیستم میزنن برا گذرنامه میفهمن که تو لاتاری قبول شدن نمیذارن برن مگر اینکه کارت پایان خدمت داشته باشن
  این درسته؟؟
  یا تو مصاحبه کاری به سربازی ندارن؟
  من در حال حاضر محصلم

  1. درود بر شما
   کارمزد یا حق الزحمه ایی که صندوقدار سفارت امریکا میگیره بعلاوه قیمت بلیط هواپیما چقدره ؟؟
   با سپاس.

 20. سلام،من چند روز پیش لاتاری ثبت نام کردم و نامزدم امریکا زندگی میکنه که قرار هست بعد از عقدمون در سال ٢٠١٧ برای گرین کارت من هم اقدام کنه،سوال من اینه که آیا وقتی همسرم اقدام کنه به مشکلی بر نمیخوریم از طرف سازمان امریکا؟؟؟؟
  ممنون میشم اگه جوابمو بدید و منو از این بلاتکلیفی در بیارید.

 21. با سلام خدمت همه دوستان
  هر کی میخواد ثبت نام کنه من در خدمتم
  ۰۹۰۱۱۷۳۸۲۱۶

 22. با سلام من و همسرم دو روز پیش ثبت نام کردیم ولی من به جای اینکه تاریخ تولدم رو ۳ بزنم ۳۰ زدم و ثبت نام انجام شد ولی مسعول کافی نت گفت دوباره باید ثبت نام انجام شود,و دوباره ثبت نام کردیم میخواستم بدونم الان که دوبار اطلاعات ما رو وارد کرد,مشکلی به وجود امده یا نه

 23. سلام خسته نباشید
  من میخوام از مشهد ثبت نام کنم. لطف کنید یک ادرس در بدین تا قرار بزارم جهت ثبت نام خودم
  اگه میتونید برام پیامک دهید. این هم شمارم ۰۹۰۳۷۵۵۲—
  متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   آموزش کامل و به صورت تصویری هست و خودتون میتونین مراحل را انجام دهید
   نیازی نیست هزینه ای پرداخت کنید

 24. سلام.خسته نباشید.میشه کمکم کنید؟ من دیپلم فنی حرفه ای دارم و کاردانی گرفتم بعدش.میتونم ثبت نام کنم؟؟؟؟

 25. سلام خسته نباشید
  من میخوام در لاتاری امسال شرکت کنم، من فعلا ازدواج نکردم ولی نامزد دارم که هنوز به صورت رسمی ازدواج نکردیم و در واقع در شناسنامه همدیگه نیستیم میتونیم باهم ثبتنام کنیم؟ یعنی اسم ایشونو به عنوان همسرم در فرم ها ثبت کنم

  1. سلام خیر چون ازدواج رسمی نیست شما نمیتونید باید جداگانه ثبت نام کنید

 26. با سلام ببخشید این قسمت
  ۶. Country of Eligibility for the DV ProgramProgram
  دقیقا چی میخواد متوجه نمیشم من متولد افغانستانم ولی ایران زندگی میکنم‌ با yes بزنم یا no وبعد کشور انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنین ممنونم

 27. سلام دوستان
  ثبت نام گرین کارت ۲۰۱۸ شروع شده و تا ۱۷ ابان ۱۳۹۵ فک کنم وقت داره منم دارم اقدام میکنم…عزیزان ثبت نام کاملا رایگان هستش فریب تبلیغات رو نخورید فقط کمی دقت میخواد فقط هم از این سایت باید باشه

  https://www.dvlottery.state.gov/default.aspx

  راهنمایی خواستین من در خدمتتون هستم

  این ای دی تلگرامم

  mohammadks2@
  برای همتون بهترینها رو ارزو میکنم

  1. با سلام دوست عزیز مرسی از راهنمایی هاتون من برای جک کردن اینکه عکسام مشکلی دارن یا نه اون ادرسی که دادید رو میرم ولی باز نمیشه ایدی تلکرامتونم پیدا نمیکنم امکانش هست که عکسامو براتون بفرستم بررسی کنید

   خیلی ممنون از لطفتون

   1. من هر چی تلاش می‌کنم نمیتونم عکسها را تست کنم البته با اینترنت موبایل هستم

  2. من هر چی تلاش می‌کنم نمیتونم عکسها را تست کنم البته با اینترنت موبایل هستم
   و منظور از ۱۶۰۰۰دلار خرج برای هر نفر از خانواده هست؟ مثلا برای ۴ نفر ۶۴۰۰۰ دلار لازم ه؟

 28. سلام
  خواهر من آمریکایی اصل است . اگرقبول بشم آیا برای مصاحبه این موضوع به من کمک می کنه ؟

 29. سلام
  اقا دستتون درد نکنه کاملا واضح و کامل بود
  خیلی دمتون گرم
  ایشالا دور هم تو usa 🙂

 30. سلام اگه یه زن متاهل فقط بخواهد خودشو ثبت نام کنه و شوهرشم جدا ثبت نام کنه میشه ؟؟؟

  1. نها شرط شرکت در این لاتاری : داشتن دیپلم دبیرستانی (سال ۱۲)، و یا دو سال سابقه کار مفید در طی ۵ سال اخیر در یکی از مشاغلی است که نیاز به دو سال آموزش داشته و آن شغل مورد تأئید وزارت کار آمریکا باشد. شرایط سنی وجود ندارد. هر شخص فقط می تواند یک فرم به نام خود پر کند و زن و شوهرها می توانند هر کدام یک فرم جداگانه ارسال کنند و بدین ترتیب شانس آنها دو برابر خواهد شد. عکس و نام و محل تولد تمام فرزندان و فرزند خوانده های مجرد زیر ۲۱ ساله هم در هر دو فرم باید ذکر و اضافه شوند حتی اگر با والدین شان زندگی نمی کنند و جدا هستند و مایل به مهاجرت به امریکا هم نیستند.

 31. باسلام من فارق التحصیل رشته رادیولوژی از دانشگاه فردوسی هستم اما در برخی رشته های علوم پزشکی از جمله رشته رادیولوژی برای دریافت مدرک باید ۲ سال طرح اجباری بگذرونیم و من هم تازه طرحم رو شروع کردم در واقع هنوز مدرک لیسانس ندارم در قسمت مربوط به مقطع تحصیلی باید گزینه دارای لیسانس رو انتخاب کنم یا دانشجوی لیسانس رو. با تشکر

  1. سلامailin جان من فهیمه ام عزیزم می خوام ثبت نام کنم ولی بلد نیستم تو خونه هم کامپیوتر ندارم ترو خدا بهم کمک کنید اگه میتونید منم ثبت نام کنید .جواب بدید بهم

 32. سلام
  من دانشجو صنعتی اصفهانم قراره برای دکتری اپلای کنم به آمریکا اگر این آزمون و شرکت کنم بعد برای بورس و فاند گرفتن از دانشگاههای آمریکا دچار مشکل نمیشم؟ بعد سهمیه ام به عنوان یک دانشجو بین المللی هدر نمیره؟ این دوتا میتونه به هم مربوط بشه؟

  1. سلام من هم ایوتی ارشد هستم دارام کارا اپلای رو میکنم
   اگر خاستید در مورد اپلای یا لاتاری سوالی بپرسید میتونم کمکتون کنم شماره نمیدم اما این اسمع اینستاگرامم هست اگر خواستید پیام بدید راهنماییتون کنم CASPEGAM

 33. سلام من کارمندرسمی راه اهن هستم اگه قبول بشم احتمال اینکه به خاطررسمی بودنم پذیرفته نشم هست یانه

 34. سلام

  من میخواهم در لاتاری امسال شرکت کنم
  همسر من حامله است و بچه در اواخر مهر امسال به دنیا می یاد
  آگه بخوان در لاتاری ثبت نام کنم باید صبر کنم تا بچه به دنیا بیاد یا نه
  آخه تا آبان برای ثبت نام وقت هست

 35. سلام.خسته نباشید.اول تشکر از محتویات خوب و راهنمای سایتتون.من ارش هستم.۱۹ سالمه و هنوز دیپلم دوازده سالمو نگرفتم یه درس خیلی سخت جلوی منو گرفته.دوتا سوال داشتم اگر جوابم رو بدید متشکرتون میشم.اگر قبول بشیم و توانایی مالی برای۱۶۰۰۰ دولار امریکا رو داشته باشیم باز هم نیاز به پشتیبان مالی هست؟و دوم اینکه کار فنی که انجام دادیم طی دوسال نیاز به مدرک خاصی داره یا نه فقط توضیح در رابطه با بلد بودن اون کار کافی هست؟
  ممنون

 36. با سلام و تشکر از ادمین محترم
  میخواستم بپرسم کسی که یه فرزند بالای ٢١ سال که دارای معلولیت ذهنی هست و تحت تکلف پدرش میباشد چگونه باید ثبت نام بشه؟پدر و مادر میتونند تو فرمشون اونو ثبت نام کنند ؟یا جداگانه باید ثبت نام بشه؟
  ممنون میشم اگر منو تو این مورد راهنمایی کامل بکنید.

 37. سلام.
  می خوام بدونم بعد از قبولی توی لاتاری، می شه اسم و فامیل مون رو عوض کنیم؟
  ممنون می شم جوابم رو بدید. واقعن نیاز دارم که بدونم.

 38. سلام دوستان من تازه تو این سایت ثبت نام کردم نمیدونم جای درستیه برای سوال من من برای لاتاری ۲۰۱۷ با کیس زیر ۲۰۰۰ بودم قبول شدم وفرم DS-260پر کردم وفکر کنم تو قسمت سربازی با توجه به اینکه نیروی زمینی وسرباز وظیفه پیاده بودم جلوی Branch of Service نوشتم MARINE و جلوی RANKنوشتم PRIVATE حالا نمیدونم اشتباه هست یا نه اگر اشتباه هست انلاک بدم یا وقت مصاحبه به افیسر بگم میشه کمک کنید خیلی عصابم خرابه در این مورد مرسی از شما عزیزان.

 39. سلام.لطفا ی شماره تلفن برای من بفرستید که من از طریق تلفن بتونم …جویا بشم زمان ثبت نام و نحوه ثبت نام…
  من خودم نمیتونم …همکاران شما میتونن برای من ثبت نام کنند…
  متشکرم

 40. سلام. توروخدا زود جواب بدید. من لاتاری ۲۰۱۶ ثبت نام کردم الان اسمم در اومده. توی فرم ثبت نام اولیه تاریخ تولد همسرم رو اشتباهی بجای ۱۹۸۹ زدیم ۱۹۸۸. الان برای پاسپورت که اقدام کردیم فهمیدم سال تولد همسرمو اشتباه حساب کرده بودم اما توی پاسپورتش درست خورده. کلا اگه چنین اشتباهاتی توی ثبت نام اولیه باشه چیکار باید کرد؟ الان باید چی کنم؟ خیلی نگرانم و از اونجایی که فرم ds چند وقت دیگه ان شاالله میاد زود جوابمو بدین… لطفا

 41. سلام ادمین هرکاری میکنم نمی تنم وارد بشم این ارور پایین میده مطمئنم Confirmation Number درستع چون هم چاپش کردم هم ازش عکس گرفتم تو سیستمم سیو کردم وو هم صفحه مرورگر سیو کردم Confirmation Number: وارد میکنم این ارور میده sub کار نمی کنه…یه سوال دیگه جای که نام نام فامیلی مینویسی ایا فاصله بین نام نام فامیلی بذاریم؟ بعدش اول اسم فامیل یا اسم کوچیک؟
  Confirmation Number: Invalid Confirmation Number: Please enter the correct confirmation number that is 16 characters long (example: 20161O0DZWY3DOV9)

  1. دقیقا واسه منم این ارور رو میده؟الان دو ساعته که اصلا نمیشه وارد سایت شد میزنه سرور مشغوله

 42. سلام من هر کاری میکنم اون کیس نامبر رو واسه اعلام نتایج میزنم
  میگه غلط است
  چیکار کنم ؟

 43. با سلام.
  می خواستم بدونم اگه تو لاتاری ثبت نام کنیم.
  ایا می تونیم به صورت جداگانه برای ادامه تحصیل و پذیرش دانشگاهی هم اقدام کنیم.
  من از کسی شنیدم که در صورت شرکت در لاتاری هرگونه درخواست دیگری برای پذیرش لغو میشه.
  لطفا راهنمایی کنید

 44. سلام
  اطلاعات کاملی بود وممنون
  من هم میخواهم شانسم را امتحان کنم.تاریخ ثبت نام مجدد کی هست.وارد سایت شدم https://www.dvlottery.state.gov/ اما مواردی که شما فرمودید موجود نبود

 45. سلام. من امسال ثبت نام کردم. یعنی سال ۹۴. میشه برای لاتاری ۲۰۱۷. حالا اگه من برنده بشم. چه زمانی باید چک کنم؟ آخه خودش میگه ۳ می ۲۰۱۶ و سپتامبر ۲۰۱۷ الان کدومشه؟ و اینکه اگه برنده بشم تا چند سال اعتبار داره؟ یعنی کارا ی مهاجرتو تا چند سال بعدش میشه انجام داد؟ من شنیدم تا ۷ سال میشه درسته؟ و شروع این اعتبار از ۲۰۱۷ هست دیگه نه زمان ثبت نام که الانه یعنی ۲۰۱۵ نیست نه؟ زاستی یه سوال دیگه کجا باید بریم نتایجو چک کنیم؟ خیلی خیلی ممنون بابت کمکتون.

 46. سلام من یه عکس آماده داشتم واسه کارت ملیم که اینقدر گیر میدن قبولش کرده بودن واسه همین فک میکردم درسته. ولی قبولش نمیکنه. الان جایی یا سایتی هست که بتونم اصلاحش کنم همین الان به صورت آن لاین. خودمم اصلا فوتو شاپ سرم نمیشه. تورو خدا اگه هست سریع معرفی کنین.ممنون میشم.

 47. برای یک زوج میان سال که دو فرزند مجرد بالای بیست ویک سال دارند، باید اسم فرزندان را هم بنویسند یانه؟
  ممنون میشم زودتر جواب بدید.

 48. سلام شب خوش

  من برادرم و خانمشون و دخترشون را ثبت نام کردم و اطلاعات هر سه را وارد کردم و جهت رفتن به مرحله بعد

  دکمه ادامه را کلیک کردم اما سیستم متوقف شد و اطلاعات دوباره نشان داده شد و هر روشی ک گفته شده بود انجام دادم

  Check submission…. اما به مرحله پیشرفت نرفت و اینکه لپ تاپ هم خاموش شد اما اطلاعات همانطور باقی ماند بعد از روشن شدن دوباره لپ تاپ و نتوانستم ادامه دهم

  و مجبور به بستن پنجره شدم ۱ – می توانم دوباره ثبت نامشون کنم؟

  ۲ – یک صفحه دیگر باز کرذم ک از اول اطلاعات را وارد کنم و تعدادی از اطلاعات را وارد کردم اما با بی توجهی بدون کنسل زدن دوباره پنجره را بستم آیا مشکلی پیش نخواهد آمد؟ با وجودی که در اطلاعات لاتاری گفته شده است حتما باید کنسل بزنیم

  ضمنا یک بار خانمشون برادرم و دخترشون را به اسم خانم ثبت نام کردم و جهت شانس قبولی بیشتر می خاستم از طریق برادرم هم ثبت نامشون کنم .

  از پاسخ شما بسیار سپاسگزارم

  1. سلام دوست عزیز
   تا نهایی شدن ثبت نام از بک مرورگر استفاده نکنید
   همچنین اگر ثبت نام شما کامل نشده و کانفرمیشن نامبر نگرفتین میتونید دوباره مراحل رو ازنو شروع کنید

 49. اقای مدیر تو رو خدا زود جواب بدین من برا ۱ بنده خدایی ثبت نام کردم بفهمه کله منو میکنه

  1. ثبت نام دوباره توصیه نمیشود
   اگر فقط یک کاراکتر اشباه تایپ کردید زیاد نگران نباشید.

 50. با سلام
  برای پیشوند نوشتن به چه صورت هست؟؟؟مثلا سید هادی رو بخوام بنوسیم باید سید رو توی first name بنوسیم و هادی رو توی Middle Name یا نه هر دو داخل first name ؟؟؟؟؟

  1. با سلام
   اگر در پاسپورت بدون فاصله نوشته شده بهتره که فقط در فرست نبم وارد کنید

 51. سلام
  من خیلی متشکرم از راهنمایی های شما و از زحماتی که تاکنون کشیده اید سپاسگزارم

 52. سلام
  من به سایت لاتاری میرم ولی اون قسمت photo validator رو که گفتین برای چک کردن عکس هست رو نداره.. فقط یه گزینه photo tool داره… لطفا راهنمایی کنید.. ممنون

 53. slm .tedad horoofe adress mahdoodiat dare?axe mn nmitunam hamasho vared konm?va inke az kojash bayad bere too line 2?xeili manun

 54. سلام من سال ۲۰۱۵ ثپت نام کردم و ریجستر کد دارم ! میهش از همون اطلاعات استفاده کرد ؟ و وارد کرد ؟ چون من زدم نمیشناخت !

 55. سلام بعداز ثبت نام بمنظور تایید ثبت نام ب ایمیل پیام ارسال میشه یانه? باتشکر

 56. با سلام،
  من یه بار فرمو پر کدم و confimation number v رو گرفتم،اشتباهی دوباره ثبت نام کردم و بی نتیجه موند
  میخواستم ببینم ثبت نام اصلیم هم باطل شده است یا نه؟
  ممنون

 57. سلام
  من ثبت نام کردم و شماره آیدی و پسورد از طریق ایمیل دریافت کردم

  اما در اون ایمیل نوشته که ثبت نام شما کامل نیست و برای اینکه کامل کنیدگفته روی یک لینکی داده کلیک کنم، وقتی اون لینک را باز می کنم، باید مشخصات کارت اعتباری را وارد کنم و یه مبلغی که مشخص کرده را ثبت نام کنم
  اگر ممکنه من را راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

  1. ثبتنام در لاتاری رایگانه و هیچ پولی نباید بدی
   سایتی که ثبتنام کردی نا معتبره

 58. باسلام خدمت شما هم وطن عزیز
  من در لاتاری ۲۰۱۷ ثبت نام کردم ولی فرم مشخصات همسر نیامد که انرا ÷ر کنم ولی برای فرزندان امد و پر کردم در ضمن در قسمت country of Eligibility for DV program جواب no دادم که فکر کنم باید yes مدادم حالا ایا امکان ویرایش ان هست چگونه و کی

  1. salam khaste nabashid man lottery sabte nam kardam hamechizam doros bod faghat ye kalame toye familimo ezafe zadam bayad chikar konam !?mersii lotfan javab bedin

   1. به kcc ایمیل بزنین که باز کنن فرم DS260 رو تا اصلاح کنین دوباره ثبتش کنین. برای منم همین پیش اومد. ولی اگه در حد یه حرف اشتباه شد فکر نمیکنم مشکلی باشه در سفارت همون اول اشتباهات رو بگین

 59. با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۲۵ سالمه و خواهرم ۲۱سال, آیا برای پرکردن فرم پدرم اسم خود و خواهرم را باید وارد کنم؟؟؟؟یا فقط اسم فرزندان کوچکتر از ۲۱ بایر وارد شه؟

 60. سلام من افغانی هستم و در ایران زندگی میکنم پاسپورت افغانی دارم ایا امکان داره بعد از قبولی به سفارت امریکا در کابل مراجعه کنیم….
  ممنون میشم راهنمایم کنید

 61. سلام خسته نباشید
  من یک فرد افغانی هستم میخواستم بدونم بعد از قبولی میتونم برم سفارت امریکا در کابل اخه تو ایران زندگی میکنیم

 62. سلام دوست عزیز ممنون از پیج خوبتون و راهنمایی های عالیتون راستش ی سوالی داشتم ک فک میکنم اینجا بهش اشاره نشده راستش پدر مادر بنده دیپلم ندارن و خود من هم هنوز دوم دبیرستان هستم پدرم بازنشستس واز پنج سال بیشتر میگذره مدت بازنشته شدنش حالا میخواستم ببینم این سابقه کاریش ب کارش میاد یا ن
  مرسی ممنون

 63. سلامو آیا برای مرحله دوم که می خوایم فرم رو پرکنیم، گفته پاسپورت، حتما الان می خواد؟

 64. سلام
  دوست عزیز من از دیشب تا حالا دارم سعی میکنم ثبت نام کنم واسه لاتاری ولی متاَسفانه نمیشه چرا ؟

  1. باسلام
   تاریخ ثبت نام الان نیست عزیزم
   الان تاریخ اعلام نتایج لاتاری برای افرادی هست که سال گزشته ثبت نام کردن

 65. salam man harchi confirmation number ro mizanam mige eshtebast. confirmation numbere man ba 2016 shoro mishe vali to on website neveshte 2015. mishe rahnamaee konid.

  1. سلام دوستان
   درسایت تارخ ۵ می اعلام شده که به تاریخ ما میشه فردا ۱۲ شب
   بهتره ۱۷ اردیبهشت صبح چک کنید

  2. سلام میشه راهنمایی کنید.من و همسرم هر چی کانفرم نامبر میرنیم قبول نمیکنه و اشتباه میزنه.باید چه کار کنیم؟

 66. سلام و روز شما بخیر
  میخواستم بدونم نتایج لاتاری مگه امروز اعلام نمیشه .گفتم شاید ساعتش از یه ساعت خاصی هست چون شماره کانفرمم رو میزنم قبول نمیکنه.

 67. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ایا با داشتن مدرک فوق دیپلم در رشته مهندسی معماری شانس این را دارم که در لاتاری ثبت نام کنم؟

 68. با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم ایا با داشتن مدرک فوق دیپلم(کاردانی)رشته مهندسی معماری البته بدون گذراندن پیش دانشگاهی شانس این را دارم که در لاتاری ثبت نام کنم؟

 69. با سلام
  فرم ثبت نام من رو دوستم انجام داده ولی من مطمئن نیستم که ایمل من رو برا ثبت نامم نوشته یا خودش چطور متوجه بشم البته (confirmation number ) رو دارم

  1. با سلام و وقت بخیر
   دوست عزیز اولا ایمیل خیلی مهم نیست مال چه کسی باشه دوما در پایان ثبت نام شما میتونید کلیه مراحل ثبت نام رو پرینت بگیرید از جمله آخرین صفحه که کانفرمیشن نامبر در اون قرار داره و در پایان اینکه در روز ۱۵ اردیبهشت ۹۴ متونید به سایت http://www.dylottery.state.gov مراجعه کرده و کانفر میشن نامیر رو وارد کنید و از نتیجه کار مطلع بشید

 70. من در لاتاری ۲۰۱۶ شرکت کردم اما از اطلاعات نوشته شده هیچ کپی برنداشته ام .اکنون امکان دسترسی به اطلاعات نوشته شده را دارم در صورت امکان لطفا راهنمایی کنید . فقط شماره پذیرش یا confirmation no. را دارم .

 71. سلام.
  من بار او له در لاتاری شرکت کردم و نمیدونم چی باید کنم واصتلاحات رو متوجه نمیشم ک مثلا کیس چیه یا بقیه موارد رو
  اما ایمان دارم ک حتما برنده میشم
  اگه کسی میتونه کمکم کنه بگه لطفا از طریق لاین یا وایبر
  ۰۹۳۶۵۹۵۲۰۳۰

 72. آیا افراد بازنشسته که بیش از ۵ سال از بازنشستگی آنها میگذرد میتوانند ثبت نام کنند .
  منتظر جواب هستم .
  باتشکر

 73. سلام به تمام عزیزان
  مهلت نام نویسی به پایان رسید
  با آرزوی موفقییت برای تمام دوستان که موفق به ثبت نام شدند
  دوستانی هم که وقت نکردند انشاالله سال آینده …

  اگر تغییری در روش نام نویسی ایجاد شد حتما اطلاع رسانی خواهیم کرد پس با ما باشید.

   1. سلام علی جان
    بعد از ثبت نهایی امکان اصلاح وجود نداره
    باید منتظر جواب باشید اگر نام شما در برندگان لاتاری بود بعداز ورود به سفارت توضیحات و تغییرات را ارائه بدین.
    موفق باشید

  1. سلام،ممنون از سایت خوبتون،
   من به خاطر اون اشتباهی که تو ثبت نام اولم داشتم یه بار دیگه ثبت نام کردم،
   کسی که دو بار ثبت نام کنه تکلیفش چی میشه؟
   مشکلی براش پیش میاد؟
   لطفا منو راهنمائی کنید،
   تو ثبت نام اولم جای نام و نام خانوادگی همراهم رو اشتباه پر کردم،
   توثبت نام دوم کاملا درست پر کردم،
   بازم ممنون.

  2. سلام،بازم ممنون از سایت خوبتون،به عنوان آخرین سئوال،من که دو بار ثبت نام کردم،(به خاطر یک اشتباه کوچیک تو ثبت نام اول)برای سال بعد مشکلی برای ثبت نام ندارم؟تو لیست سیاه یا همچین چیزی نمیرم؟ممنون منتظر جوابم

 74. سلام،ممنون از کمک خوبتون،اگه برای همراه(همسر)جای نام و نام خانوادگی رو اشتباه پر کنیم،راه اصلاح نداره؟اگه اصلاح نشه مشکلی پیش نمیاد؟

 75. سلام … اقا دمت گرم … خیلی خوب بود … ولی متاسفانه امروز یکشنبه است و من نمیدونستم که فرزندان هم نیاز به عکس دارند … برای بابام ثبت نام کردم ولی متاسفانه چون وقت نیست نمیتونم از خودم و برادرم عکس مناسب بگیرم … انشاالله سال بعد … لطفا این مورد رو حتما بنویسید تا بقیه به مشکل من برخورد نکنن …

  حسام : hesam1595@yahoo.com

 76. چرا این مطلب را غیرقانونی و بدون اجازه نویسنده و سایت اصلی اش استفاده و اینجا کپی پیست کرده اید؟… ایا سایر خدمات سایتتون هم اینجوریه؟. حداقل وقتی مطالب دیگران را میزارید میتونستید منبع اصلی این مطلب را بالا یا پایینش ذکر کنید تا اینکارتون قانونی باشه.

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دقت بیشتری میکردید لینک مستقیم به منبع اصلی مطلب را در نوشته بالا ملاحظه میکردید
   در این قسمت:
   راهنمای گام به گام – ۳ مرحله ای- نحوه ثبت نام مجانی در لاتاری:
   در وبلاگ نویسنده باز نشر مطلب با ذکر منبع آزاد اعلام شده
   ممنون از حسن توجه شما

 77. با سلام
  میخواستم بدانم در فرم ثبت نام اگر محل تولد را اشتباها شهر دیگری انتخاب کرده باشیم(مثلا متولد کرج باشم اشتباها تهران را در فرم ثبت نام بنویسم)بعد از برنده شدن ممکن است ذکر اشتباه شهر باعث لغو قبول شدن شود.

 78. سلام
  آیا در سوال ۶ ، yesراانتخاب کنم،باید نام ایران را نیز از لیست انتخاب کنم؟
  متولد ایران هستم و در ایران زندگی میکنم

  1. سلام
   ایران را انتخاب کنید
   درجواب سوال
   Are you claiming eligibility based on the country where you were born

   yes را انتخاب کنید

 79. سلام
  من تحصیلات ۱۲ سالم تکمیل هست فقط مدرک دیپلومو ندارم. ۳ تا درسو نتونستم پاس کنم. ولی به هر حال ۱۲ سال درسو خوندم و تا ترم اول هم نمره قبولی دارم
  خواستم بدونم من الان مشکلی در این زمینه ندارم ؟
  لطفا پاسخ بدید چند روز دیگه بیشتر وقت نمونده

 80. سلام
  در پاسخ به سوال ۶
  من افغانی هستم ولی متولد ایرانم و پاسپورت افغانی دارم
  باید کدوم گزینه رو بزنم ؟yes یا no

 81. سلام
  آیا افرادی که برنده لاتاری میشن میتونن آمریکا ادامه تحصیل بدن یعنی از دانشگاه های اونجا مثل یه شهروند آمریکایی استفاده کنند؟

  1. با درود
   بله عزیز شما گرین کارت آمریکا رو میگیرید و به عنوان یک شهروند آمریکایی متوانید فعالییت کنید

  2. سلام نوشتن ادرس خیلی مهمه من حواسم نبود تو قسمت in care ادرس نوشتم اسم خودم و ننوشتم دوباره ثبت نام کنم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید ایا این مساله خیلی مهمه

   1. سلام من یه سوال دیگه پیش اومد برام. من آدرسمون پلاک نداره. در نتیجه من فقط تا کوچه شماره ی مثلا ۱۲ رو وارد کردم بیشتر نمیشد توضیح بدم ختی خودش دیگه تایپ نمیکرد چون طولانی میشد اگه میخواستم جور دیگه ای آدرس بدم. . آدرس منو قبول میکنه تا همینجا؟

   2. سلام – به همین صورت که وارد کردین درسته
    درصورت برنده شدن در لاتاری همین آدرس را به سفارت ارائه بدین

   3. سلام
    من در لاتاری ٢٠١٧ برنده شدم اما یادم نیس لحظه ثبت نام گفتم متاهلم یا مجرد در صورتیکه یکماه از عقدم میگذشت،چطور میتونم فرم ثبت نامم رو ببینم؟؟؟لطفا راهنماییم کنید که کلا چیکار باید بکنم با قضیه؟؟؟؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *