جاذبه های گردشگری

باغ فردوس تهران

در ادامه معرفی جاهای دیدنی ایران مطلب زیر را مطالعه نمایید:

باغ فردوس در سال ۱۲۶۴ ق ، به دستور محمد شاه قاجار قصری با فاصله کمی از میدان تجریش ساخته شد که امروزه به سادگی می‌توان به آن دسترسی داشت و یکی از جاهای دیدنی تهران در زمستان است. که بسیار مناسب عکاسی میباشد البته اگر به قصد عکاسی از داخل موزه را دارید باید از گیشه مجوز عکاسی بگیرید. چرا که بردن هر وسیله ای به داخل موزه ممنوع است و قبل از ورود در قفسه های تعبیه شده قرار داده می شود.

تاریخ باغ فردوس تهران:

با مرگ محمد شاه ساخت و ساز قصر نیمه تمام ماند . در زمان محمد شاه با شروع ساخت و ساز قصر برخی درباریان نزدیک به شاه از جمله حسینعلی‌خان معیرالممالک در حوالی قصر اقدام به ساخت عمارتی ییلاقی کردند. باغ فردوس همان باغی بود که توسط حسینعلی‌خان معیرالممالک در دو طبقه و با معماری به سبک قاجاریه احداث شد . باغ فردوس دارای مساحتی حدود ۲۰۰۰۰ متر مربع است که طول باغ به ۲۸۰ متر است.

بعد ها دوستعلی‌خان نظام‌الدوله، پسر حسین‌علی‌خان چند تن از معماران اصفهانی و یزدی را مامور ساخت تا ساختمانی به نام رشک در قسمت جنوبی باغ فردوس بنا کنند. این ساختمان با هنرمندی تمام ساخته شد و برای تزیین آن از مرمر اعلای یزد و کاغذ های طلایی برجسته برای دیوارهای داخلی ساختمان استفاده شد.

مرتبط با:

|

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *