ترکیه و گردشگری حلال

  • تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
  • منبع/گزارشگر : chn
  • کد خبر:

طبق گزارش ترکیه میزبان دومین کنفرانس سالانه بین المللی گردشگری حلال اروپاست که اکنون با ارزش مالی بالغ بر ۱۵۰ میلیارد دلاردرسطح جهان به عنوان یکی از بخش های گردشگری که سریع ترین رشد را در جهان دارد شناخته شده است.‌

IMAGE635657252809567077

کشور های منطقه خاورمیانه طبیعتا اکنون بازیگران کلیدی در صنعت گردشگری حلال یا اسلامی هستند که هم در سطح داخلی و منطقه ای و هم در سطح جهانی بیشترین سهم را در تولید درآمد این صنعت دارند. کشورهای مالزی‌ امارات و سعودی و قطر درکنار ترکیه ۵ بازیگر اصلی در صنعت گردشگری حلال یا دوستدار گردشگران مسلمان هستند.

دراین میان کشور ترکیه به عنوان میزبان این همایش یکی از بزرگترین مقصدهای گردشگری اسلامی پس از عربستان سعودی است ضمن این که برتری عربستان تنها به دلیل برگزاری مراسم حج است که آن را درجایگاه برتر قرار داده است. همین امر تناسب بیشتری به انتخاب این کشور برای برگزاری کنفرانس توریسم حلال در سال ۲۰۱۵ داده است.

نخستین کنفرانس توریسم حلال که سال گذشته نیز با حضور ۴۰۰ نماینده س‍تامبر ۲۰۱۴ در گرانادای اس‍پانیا برگزار شد امسال از اول تا سوم دسامبر ۲۰۱۵ در استانبول ترکیه برگزار می‌شود. به گفته” تسینم محمود “از برگزار کنندگان این در کنفرانس در ترکیهُ امسال قرار است در مورد سطح آینده توسعه دراین صنعت بحث و گفتگو شود و این موضوع با توجه به سرعت رشد و توسعه جهانی این صنعت موضوعی بسیار مهم و تعیین کننده است.

1152 بازدید

ارسال نظر

  • تشریفات مجالس
برای نتیجه بهتر ، تور یا مطلب خود را جستجو کنید

یکتــــــاتوریـست پایـگاهی مناسب برای فعالان صنعت توریسم ایران

ثبت رایگان پکیج تورهای مسافرتی توسط آژانسها ، معرفی هتل ، ثبت اطلاعات توسط جویندگان کار و کارمند، اعلام آمادگی کارگزاران جهت خدمات رسانی

هم اکنون عضو شوید !