خبر

تعلیق و تعطیلی ۱۷ آژانس مسافرتی

با وجود آنکه همواره کارشناسان از تعداد بسیار زیاد این دفاتر در کشور خبر می‌دهند و تاکید می‌کنند حوزه گردشگری حتا با نیمی از این تعداد دفاتر خدمام مسافرتی نیز فعال خواهد بود اما هر روز بر تعداد این دفاتر افزوده می‌شود.

البته در بسیاری از موارد نیز شاهد آن هستیم که یا دفاتر خدمات مسافرتی تعطیل هستند یا در شاخه‌ای جز تخصص خود فعالیت می‌کنند.
52613-14756
درحال حاضر ۳۸۸۴ دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در استان‌ها فعال هستند.
 بیشترین تعداد دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری در تهران ثبت شده‌است چنانکه آمارها از فعالیت ۱۷۳۷ آژانس در این استان خبر می‌دهند.
پس از تهران، خراسان رضوی با ۳۰۹ دفتر خدمات مسافرتی مقام دوم را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های آذربایجان شرقی با ۲۰۵ دفتر خدمات مسافرتی و مازندران با ۱۹۸ آژانس قرار دارند.
در این میان نظارت‌هایی نیز از سوی مسئولان گردشگری انجام‌ می‌شود چنانکه «عبدالناصر میرچی» مدیرکل نظارت و ارزیابی گردشگری در گفت و گو با خبرنگار CHN از انجام ۲۶۹۶ بازدیدی خبر داد که در پنج ماه نخست سال ۹۳ انجام شده‌است.
او دراین خصوص افزود: «نتیجه این بازدید‌ها اعلام ۱۳۴ اخطار و ۱۹۰ تذکر بوده است که که در نهایت امر شاهد تعلیق ۷ دفتر خدمات مسافرتی و تعطیلی ۱۰ آژانس مسافرتی بودیم.»
سیستان و بلوچستان و کهکیلویه و بویراحمد دو استانی هستند که با دارا بودن ۱۱ دفتر خدمات مسافرتی در اواخر لیست قرار می‌گیرند.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *