خبر

تور اکسپو میلان ایتالیا

تور اکسپو میلان ایتالیا ۲۰۱۵

 

تور اکسپو ایتالیا
تور اکسپو میلان

تاریخچه نمایشگاه اکسپو

از سال ۱۸۵۱ که اولین اکسپو تاریخ در لندن و به پیشنهاد پرنس آلبرت در کاخ کریستال این شهر برگزار شد، این رویداد به فرصتی جهانی برای طرح بزرگترین و تاثیرگذارترین ابداعات و اکتشافات بشریت بر عموم مردم دنیا و همچنین تشریک فن آوری ها و نوآوری های هر ملت به سایر ملتها و بستری برای عملی کردن عظیم ترین پروژه های عمرانی و هنری گردید. تا جائیکه اختراع آسانسور در اکسپوی سیدنی (۱۸۷۹)و یا بنای عظیم برج ایفل در اکسپوی پاریس (۱۸۸۹) و صدها طرح و کشف و بنای دیگر بعنوان یادگاری های اکسپو به یادگار ثبت شده اند.

اکسپو برای تمام مردم جهان فرصت گفتگوی بین المللی در مورد موضوعات داغ جهانی، علوم، هنر و فن آوری را که مورد علاقه همگان است را فراهم نموده و به هر کشور این فرصت را می دهد تا خلاقیت و دانش توام با فرهنگ و هنر خود را به جهانیان عرضه کند.

در طی این دو قرن، تنها در دوره سالهای ۱۹۱۵تا ۱۹۲۲ و ۱۹۳۹تا ۱۹۵۸ اکسپو بدلیل جنگهای جهانی اول و دوم متوقف شد.

سیر صعودی محتوی و نتایج حاصل از برگزاری هر دوره از اکسپو ، امروزه این رقابت بین کشورها را چنان به جریان انداخته که می توان اکنون از اکسپو به المپیک فناوری ملت ها نام برد.

تور اکسپو ۲۰۱۵ میلان

شهر میلان در سال ۲۰۱۵ میلادی برای دومین بار پس از سال ۱۹۰۶، میزبان نمایشگاه جهانی اکسپو می باشد.

اکسپوی ۲۰۱۵ میلان با موضوع “تغذیه جهان ، انرژی حیات” طراحی شده و کشور ایتالیا از سال ۲۰۰۸ تا کنون (به مدت ۷ سال) مشغول آماده سازی و فراهم نمودن زیر ساختهای لازم جهت برگزاری این نمایشگاه به وسعتی معادل یک میلیون متر مربع با حضور ۱۴۵کشور جهان (۹۴% کل ملیتهای زمین ) با پیش بینی بیش از ۲۰ میلیون بازدید کننده در طول ۶ ماه از ابتدای ماه می تا پایان ماه اکتبر (برابر با ۱ اردیبهشت الی ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۴) بوده است.

کشور عزیزمان ایران نیز در فضائی حدود ۲۰۰۰ متر مربع در کنار سایر ملل، دستاوردهای علمی ، هنری و صنعتی خود پیرامون موضوع اکسپو ۲۰۱۵ را به بازدید کنندگان عرضه خواهد کرد. اکسپوی ۲۰۱۵ میلان بزرگترین رویداد تاریخ جهان بر محور تغذیه و انرژی حیات بوده که پاسخی است به یک نیاز حیاتی بشر با ارائه راهکارها و فناوری¬های نوین در جهت تامین غذای سالم ، مطمئن و کافی برای همه .

آشنائی با آخرین فناوری ها ، ابداعات و خلاقیت های هر کشور، در کنار زیبایی ها و جذابیت های ایتالیا و اتفاقات هنری و فرهنگی جانبی در شهر میلان، بر جذابیت های بازدید از این نمایشگاه خواهد افزود و خاطرات این سفر را پر بارتر و فراموش نشدنی خواهد کرد.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *