معرفی تورها

معرفی تور عمان و دبی

تور عمان و امارات متحده عربی

 

تور شما شامل موارد زیر است:

تور عمان
جاهای دیدنی عمان

گشت ها:دیدار از مسقط ، سور ، دژ جبرین ، نیزوا ، العین ، ابوظبی ، دوبی
مناظر تماشاییجاده ساحلی عمانی ، وادی بنی خالد، واهیبا سندز ، الحمرا.
هتل ها: مسقط ماجان کنتینتال ، واهیبا سندز اوریکس کمپ عربی ، نیزوا ، لاله طلایی ، العین آیلا ، ابوظبی لمریدین ، دبی کاپتورن.
وعده های غذایی:صبحانه های بوفه،دو نهار چهار شام.
روز اول: شنبه: ورود به مسقط در عمان. ورود به هتل خود.هنگام شب مدیر تور و همسفران خود را ملاقات خواهید کرد.
روز دوم: یکشنبه: مسقط زیبا که از سال ۱۷۹۳پایتخت سلطان نشین عمان بوده است یک شهر مهم بندری است که قرن هاست که بازرگانان و مهاجران را به خود جذب کرده است .امروزه محیط زیبای بین خلیج عمان و کوههای الهاجر غربی بازدید کنندگان را به سوی سواحل طلایی و مناظر فریبنده این فرهنگ باستانی جلب مینمایند.گشت سیاحتی در نظر گرفته شده شامل دیدار ازمسجد بزرگ سلطان قابوس است که یک نگین معماری است که از ۳۰۰۰۰۰تن سنگ هندی ساخته شده و با فرش های دستباف ایرانی پوشیده شده و گفته میشود دومین مسجد بزرگ است .همچنین از کارخانه های عطر سازی آمواج دیدن میکنید که عطرهای گرانقیمت در آن یافت میشود.موتراه یک بازار سنتی است که اقلامی نظیر کندر ، نقره آلات وصنایع دستی صحرانشینان را از آن خریداری نمایید موزه بیت الزبیر که نفیس ترین موزه صنایع دستی است.همچنین توقفی خواهید داشت تا خارج از قصر سلطان با ستون های قارچی شکل آبی و طلایی آن عکس بگیرید.
روز سوم:دوشنبه: مسقط ، سور- وادی بنی خالد — واهیبا سندز – امروز صبح در جاده ساحلی قدم میزنید و در بیماه سینخول توقفی خواهید داشت.از شنا کردن در آبهای شفاف وآبی لذت برده و سپس عازم سور خواهید شد تا از بندر ماهیگیران و کارخانه لنج سازی دیدن نمایید .با رفتن به سوی بنی خالد مناظر دچار تغییر است.این وادی یک دره آرام است که بواسطه زیبایی طبیعی فضای سبز وسیع و غارهای جذاب معروف است. قبل از ادامه سفر به طرف واهیبا سندز که یک صحرای بزرگ است می توانید در یکی از استخرهای عمیق تنی به آب بزنید.این صحرا دارای مجمو عه ای از گل ها، جانوران، پرنده های مهاجر و صحرا نشینان است. شب را در یک کمپ و زیر پادر میگذرانید تا حس واقعی زندگی در صحرا بدست آورید.
روز چهارم:سه شنبه: واهیبا سندز بیرکات ، الموز ، الحمرا – نیزوا — امروز صبح درک بهتری از صحرا نشینی پیدا خواهید کرد.سپس به کوهستان میروید تا برای عکس گرفتن در بیرکات الموز توقف نمایید که دارای نخلستانهای خرما و با غ گل رز است.پس از آن به الحمرا میروید که جایگاه تعدادی از قدیمی ترین خانه های حفظ شده در کشور ودارای مناظری با دورنمای شگفت انگیز است.بر اساس برنامه دژ جبرین دیدن نمایید. که یکی از جذابترین دژهای سلطان نشین است.سرانجام به نیزوا میرسید که یکی از قدیمی ترین شهرهای این کشور است.از بازار نیزوا نیز دیدن میکنید و میتوانید برای خرید ادویه –نقره-سفال و چیزهای دیگر مبالغ زیادی را چانه بزنید.
روز پنجم:نیزوا: ایبری العین – امارات متحده عربی-:صبح امروز نیروا را ترک میکنید تا در سر راه به ایبری توقفی داشته باشید.سپس با راهنمای محلی و راننده عمانی خود خداحافظی کرده و برای وارد شدن به امارات متحده از مرز عبور میکنید.تا با راهنما و راننده بخش اماراتی سفر ملاقات نمایید.آنگاه به شهر باغ مانند العین و دومین شهر بزرگ ابوظبی میرسید.هنگام گشت در شهر ازپارک باستان شناسی هیلی با بزرگترین مجموعه عصر برنز در کشور وموزه قصر شیخ زاید دیدن میکنید. این قصر زیبا دارچینی رنگ که صحن ها و نخل های بلند قامت را احاطه کرده در سال ۱۹۳۷برای شیخ زاید بن سلطان آل نهیان فقید ساخته شد.همچنین از شنا کردن در چشمه های آب گرم مبازاراه سبز لذت خواهید برد.
روز ششم:پنجشنبه:العین — ابوظبی — صبح امروز قبل از رفتن به ابوظبی از بازار شتر دیدن نمایید.پس از ورود به شهر یک سواری آشنایی را در طول کرنیش خواهید داشت وبرای عکس گرفتن از قصر الحسن که یکی از قدیمی ترین ساختمانهای شهر است توقف خواهید کرد.همچنین از دهکده میراث دیدن خواهید کرد که بازسازی یک دهکده واحه ای سنتی با چادرهای بافته شده از موی بز کارگاههای صنعتگران ،یک سیستم آبیاری سنتی واماکن دیگر است،همچنین از موج شکن و بازارماهی دیدن خواهید کرد.بعد از ظهر از یک سواری با قایق چوبی سنتی همراه با شام روی قایق لذت خواهید برد.
روز هفتم:جمعه: ابوظبی — صبح را با فراغت خواهید گذراند.هنگام بعد ازظهر به یک گشت سیاحتی میروید تا ضمن آن از هتل بی نظیر امارات پلاس ، مسجد بزرگ سفید رنگ شیخ زاید و جزیره یاس دیدن نمایید که محل برگزاری مسابقات جایزه بزرگ ابوظبی است و در آنجا عکس خواهید گرفت.
روز هشتم:شنبه:ابوظبی، دبی — ابوظبی را ترک کرده و به سوی دبی میروید تا ضمن یک سواری با این مرکز تجاری پویا میسوزید.از آبراه باریک دبی دیدن خواهید کردو همچنین ناحیه باستانی البستکیه را بازدید خواهید کرد که ساخت آن به دهه ۱۶۹۰برمیگردد و دژ الفهمیدی که قدیمی ترین شاهکار معماری شهر است به تاریخ دبی گوش فرا خواهید داد.سپس از بازار ادویه وبازار طلا دیدن میکنید و از برج خلیفه دیدن میکنید سرانجام برای عکس گرفتن در مسجد جمیرا توقفی خواهید کرد که به سبک دوران فاطمی در قرون وسطی ساخته شده است.
روز نهم:یکشنبه:دبی — تمام روز را مطابق میل خود میگذرانید.میتوانید از چند مرکز خرید دیدن کنید.یک مسافرت صحرایی اختیاری همراه با غذای باربیکیو را مد نظر قرار دهید.
روزدهم:دوشنبه:دبی – تور شما با صبحانه امروز به پایان میرسد.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *