خبر

خطرات سفر به تایلند!

با کودتایی که اخیرا در تایلند رخ داد، مقررات نظامی در چارچوب گسترده‌ای ارتش سلطنتنی تایلند را بر تمام بخش‌های کشور مسلط کرده و بسیاری از اعضای کابیته و سیاستمداران پیشین توقیف شده‌اند. دراین میان برخی رسانه‌ها و رادیو تلوزیون‌ها در کشور تایلند توقیف شده وبیم آن می رود که این ممنوعیت و محدودیت‌ها به اینترنت و سایت‌های اینترنتی نیز کشیده شود. درحالی که رسانه‌ها و کانال‌های وابسته به ارتش همچنان به پخش برنامه مشغول هستند.
ارتش سلطنتی تایلند که کنترل اوضاع را بدست گرفته هدف خود را برقرار نظم و قانون اعلام کرده است. اما درنتیجه این تحولات گسترده وسریع و افزایش حضور نظامیان در بانکوک و دیگر استان های نزدیک، برخی کشورها نسبت به امنیت گردشگران دراین کشور تردید کرده‌اند.
وزارت خارجه بریتانیا ازجمله این کشورهاست که به گردشگران واتباع خود هشدار داده است اقدامات احتیاطی را مراعات کنند و همچنان نسبت به تحولات جاری هشیار باشند. با این حال هیچ توصیه‌ای در منع سفر به تایلند یا دیگر کشورهای منطقه نکرده است.
با این حال به گردشگران توصیه شده است برای سفر به این کشور و بویژه سفر در فرودگاه‌های بانکوک وقت و زمان بیشتری صرف کنند تا در برابر حوادث پیش بینی نشده، غافلگیر نشوند.همچنین به گردشگران توصیه شده است که همزمان با اجرای برنامه های سفر خود اخبار محلی و رسانه‌های ملی را نیز رصد کنند و از جریان حوادث بی خبر نمانند. از دیگر سو مقامات ارتش سلطنتی تایلند نیز در بیانیه ای رسمی اعلام کرده‌اند که ارتش تایلند نسب به تامین سلامت و امنیت گردشگران و تمامی خارجیان در کشور تایلند تعهد دارد.
مقامات نظامی تایلند یادآور شده‌اند که مقررات حکومت نظامی که از ساعت ۲۲ شب تا ۵ صبح ادامه دارد، شامل حال مسافرانی که درحال ورود و خروج ازکشور در فرودگاه ها هستند، نمی شود اما این مسافران باید گذرنامه و بلیت هواپیمای خود را همراه داشته باشند.
با این حال گزارش‌ها حاکی از آن است که بانکوک همچنان به فعالیت روزانه وعادی خود ادامه می‌دهد و بیشتر مراکز تجاری و کسب و کار درکشور به روال معمول به فعالیت خود ادامه می‌دهند و مردم نیز قادرند آزادانه در شهر گردش و عبور و مرور کنند.
مراکز تجاری و خرید نیز در تمام شهر همچنان باز است و کسب و کار به طور عادی درآن جریان دارد. سیستم‌های حمل و نقل و نیز مترو و خط آهن وابسته به فرودگاه نیز طبق جدول همیشگی به کار و فعالیت خود ادامه می‌دهند. خطوط آهن ونیز سیستم اتوبوس رانی نیز از بانکوک به دیگر شهرهای این کشور خدمات معمول را ارائه می‌دهد.
همه نواحی داخل و خارج بانکوک و دیگر مقصدهای گردشگری تایلند نیز همانند” پوکت”، “سامویی” و “هواهین” و “پاتایا” و نیز “چیانگ‌مای” طبق روال عادی به فعالیت‌های همیشگی خود به طور کامل ادامه می‌دهند و هیچیک از این مناطق تحت تاثیر حوادث سیاسی اخیر بانکوک نبوده‌اند.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *