خبر

شروع مجدد پرواز گلف ایر

شروع مجدد پرواز گلف ایر آغاز خواهد شد ولی با این شرط که آنها تعهد کردند که هر شهروندی که بلیت گرفته و یا خسارتی از سوی شرکت هواپیمایی گلف ایر متحمل شده با مستندات خود به نماینده این شرکت در ایران مراجعه کرده و هزینه خسارت خود را دریافت کنند.
البته آوازه حضور هواپیمایی بحرینی در ایران تا حدودی نگرانی‌هایی را برانگیخته این در حالی است که بسیاری از کارشناسان حوزه سفر و گردشگری می گویند با لغو یکطرفه پروازهای این شرکت هواپیمایی به ایران در ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۸۹، نگرانی‌های شرکتهای خدمات مسافری در ایران شدت یافته و نمی‌توانند به این شرکت هواپیمایی گلف ایر اعتماد کنند.
گفت و گوی ذیل با «مراد اسماعیلی »، مدیرکل دفتر نظارت بر شرکت ها، فرودگاه‌ها و مؤسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، است که در خصوص ضمانت انجام پروازهای کشور بحرین نکات مهمی را یادآوری کرده است.
 آقای اسماعیلی چه ضمانتی برای انجام پرواز بحرین در کشورمان با توجه به این‌که یکبار نمره غیر قابل قبولی در کارنامه خود در ایران به ثبت رسانده وجود دارد؟
با توجه به این‌که پروازهای شرکتهای هواپیمایی «گلف ایر» در ۲۹ اسفند سال ۱۳۸۹ منجر به خسارت های زیادی به علت قطع یکطرفه پروازهای خود به ایران شد، سازمان هواپیمایی کشور نیز بر این موضوع در شرایطی که آنها خواستار پرواز به ایران را داشتند انتقاد کرد که چرا این شرکت هواپیمایی بدون اطلاع سازمان هواپیمایی کشور و بدون در نظر گرفتن تعهدات خود این رفتار را کرده است.حتی ما در جلسه‌ای که با سازمان هواپیمایی بحرین داشتیم اعلام کردیم اگر شرکت هواپیمایی بحرین تمایل به حضور در آسمان ایران را دارد در درجه اول باید خساراتی که سبب شده به شرکت هواپیمایی ایران ایر و مسافران سال ۱۳۸۹ بپردازد.
اگر امکان دارد در خصوص جلسه مشترکی که با سازمان هواپیمایی بحرین داشتید بیشتر توضیح بدهید؟
وقتی سازمان هواپیمایی کشور بحرین خواستار برگزاری جلسه شد لذا هماهنگی‌های لازم با وزارت امور خارجه انجام شده و در واقع از سازمان هواپیمایی آن کشور خواستیم که در این جلسه باید معیارهای  سازمان هواپیمایی ایران مطرح باشد و به یک نتیجه صحیح از این نشست مشترک برسیم بر همین اساس هم هیات بحرینی در تاریخ ۱۴ آبان سال ۹۲ به ایران سفر کردند در رابطه با برقراری پروازهای ایران ـ بحرین  جلسه‌ای برگزار شد که به دنبال آن قرار شد خسارت‌های ایران ایر و مسافران پرداخت شده و تسهیلات فرودگاهی برای شرکت هواپیمایی هما در خاک این کشور در نظر گرفته شود.
همچنین در این جلسه قرار شد مشکل ویزا و تامین سوخت مسافران و ایران ایر رفع شود که طی آماری که در این خصوص از ایران ایر گرفتیم ظاهراْ این مشکلات حل شده است.
به چه شکلی قرار شد مسافران هزینه‌های خسارت‌های خود را دریافت کنند؟
در این جلسه انها تعهد کردند که هر شهروندی که بلیت گرفته و یا خسارتی از سوی شرکت هواپیمایی گلف ایر متحمل شده با مستندات خود به نماینده این شرکت در ایران مراجعه کرده و هزینه خسارت خود را دریافت کنند. با توجه به این‌که شرکت هواپیمایی گلف ایر یک نماینده از خود شرکتهای آژانس هواپیمایی ایرانی برای خود انتخاب کرده مردم می توانند با مراجعه به این نمایندگی طلب خسارت کنند.
اگر امکان‌پذیر است اسم این آژانش خدمات  مسافری را اعلام کنید تا برای عموم اطلاع‌رسانی شود؟
فعلا اسم آن را اعلام نمی‌کنیم تا قطعی شود.
در خصوص میزان خسارتی که این شرکت بحرینی باید به ایران ایر بپردازد به چه شکلی است و چرا باید این خسارت پرداخت شود؟
در این جلسه ایران ایر هم مدعی شد که ضرر و زیان بسیاری  از سوی گلف ایر متحمل شده زیرا اگر قرار بود گلف ایر پرواز خود را یکطرفه به ایران قطع کند بهتر بود ایران ایر را در جریان قرار می‌داد تا نه مسافران متحمل ضرر می‌شدند نه ایران ایر از این سهم بی‌نصیب می‌‌شد. در نتیجه قرار شد ناوگان هوایی بحرین عوارض فرودگاهی، خدمات فرودگاهی و تمام خساراتی که به ایران ایر را وارد کرده جبران کند.
آیا حال که موافقت شده گلف ایر در ایران پرواز داشته باشد ۱۰۰ درصد بازار را در اختیار دارد؟
نه این طور نیست.قرار شده در هفته ۴۵ پرواز توسط گلف ایر و ایران ایر انجام شود و ایران ای هم به عنوان بزرگترین ایرلاین دولتی در پروازها نقش دارد. حتی در این جلسه معین شد اگر به هر دلیلی ایران ایر دچار مشکلاتی شد به جای آن آسمان ایر، ماهان ایر، کیش ایر،کاسپین و تابان عهده‌دار این مسئولیت خواهند بود. به عبارتی ایران چندین شرکت هواپیمایی و بحرین یک شرکت هواپیمایی گلف ایر را برای پرواز تعیین کردند.
برخی مسئولان و کارشناسان صنعت گردشگری و سفر اعلام کردند که در مانیتورهای پروازی این شرکت نام خلیج عربی و یا خلیج به جای خلیج فارس به چشم می‌خورد در این خصوص چه تمهیداتی اندیشیدید؟
اگر چنین چیزی مستند به ما اعلام شود به طور حتم برخورد می‌کنیم یا با ترتیب پروازها و مجوزهای این شرکت برخورد خواهد شد فقط باید در درجه اول مستندات مشاهده شود چرا که همه شرکتهای هواپیمایی ایرانی و حتی خارجی باید با سازمان هواپیمایی کشور هماهنگ باشند در غیر این صورت مجوزهایشان تعدیل خواهد شد.
در هشت‌ماهه سال‌جاری  مجوزچند شرکت خدمات مسافری به شکل معلق درآمده است؟
تعداد مجوزهای لغو شده در مدت یاد شده ۲۷ فقره بوده و همچنین بر اساس بازرسیهای به عمل آمده از ۱۳۵ دفتر خدمات مسافرت هوایی در کل کشور توسط بازرسان کمیته فنی سازمان هواپیمایی کشوری طی مدت مزبور ۸۶ مجوز به دلیل عدم رعایت قوانین و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق و ۵۵ مجوز به جهت رفع مشکلات آئین نامه ای در بازرسی های کارشناسان کمیته فنی و رضایت شاکیان پرونده های مطرح شده رفع تعلیق شده است .
 
بر اساس بند الف از ماده یک آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی ، جهانگردی و زیارتی طی ۸ ماه ابتدای سال جاری در مجموع ۱۲۰ مجوز صادر شد که از این تعداد۲۷ مجوز مربوط به تهران و ۹۳ مجوز مربوط به شهرستان بوده است.
از ابتدا تاکنون ۲۵۳۱ دفتر خدمات مسافرت هوایی تشکیل شده که ۱۰۱۹ دفتر در تهران و ۱۵۱۲ دفتر در شهرستان تاسیس شده است.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

 1. پرواز golf air از چه لحاظ قابل اعتماد نیست من هر روز لیست پروازهای خروجی فرودگاه نگاه میکنم از این پرواز چیزی ندیدم لطفا راهنمایی کنید
  من برای خرداد خواستم با این شرکت هوایی مسافرت برم اگه بلیط صادر بشه ممکن هست پرواز انجام نشه
  منتظرم خواهشن راهنمایی کنید

 2. با سلام

  خدمت مدیریت محترم سایت

  علت این که مدیریت محترم فرودگاه لار می فرمائید پرواز گلف ایر از شیراز برقرار شده واینشااله بزودی از فرودگاه لار پرواز گلف ایر برقرار میگردد.چیست

  زیرا نزدیک به چند ماه است که در خبرهای مختلف شاهد باز گشت گلف ایر به فرودگاه شیراز هستیم اما

  متاسفانه خبری نیست

 3. هنوز خبری از پرواز گلف ایر از شیراز نیست

  در ضمن چرا از استان بوشهر هیچ گونه پرواز خارجی اجازه فعالیت داده نمی شود

 4. با سلام – لطفا نحوه پرواز به سنت جان کانادا و رزرو بلیط برای اوایل سپتامبر و قیمت آن را بفرمائید
  (مقرون به صرفه ترین و مستقیم ترین پرواز ) با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *