خبر

به رسمیت شناختن اسرائیل در مجله سازمان میراث فرهنگی

 دوباره نام اسرائیل توسط سازمان میراث فرهنگی مطرح شد. این‌بار اما در شماره جدید فصلنامه میراث ملی نه تنها از نام مجعول اسرائیل به عنوان کشور همسایه لبنان یاد شده که در نقشه‌ای، مرزهای فلسطین اشغالی در همسایگی سوریه و لبنان، به نام اسرائیل ثبت شده‌است.

 به گزارش CHN فصلنامه تخصصی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به مدیر مسئولی «مسعود علویان صدر»، معاون میراث فرهنگی منتشر می‌شود، شماره پاییز ۱۳۹۱ خود را به ویژه نامه میراث معنوی اختصاص داده‌است. بخشی از این فصلنامه به معرفی اجمالی کشورهای حوزه آسیای غربی و مرکزی اختصاص دارد. اما آنچه تعجب همگان را برانگیخته انتشار نام مجعول اسرائیل در نقشه‌ای است که موقعیت سوریه و لبنان را در صفحه ۴۹ این مجله نشان می‌دهد.

 اما استفاده از این نام مجعول فقط به نقشه ختم نمی‌شود. در صفحه ۴۸ این فصلنامه و جایی که قرار است درباره کشور لبنان توضیحاتی داده شود، از اسرائیل به عنوان کشور همسایه لبنان یاد شده‌است.

IMAG0006
نام بردن از کشور اسرائیل در همسایگی لبنان (صفحه ۴۸)

گفته شده‌است، این شماره از فصلنامه میراث ملی در همایش افتتاح مرکز مطالعات منطقه‌ای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس آسیای غربی و مرکزی در ایران، میان حاضران پخش شده‌است.

این درحالی است که پس از انقلاب اسلامی و به دلیل دست‌درازی‌ها و جنایت‌های بی‌شماری صهیونیست‌ها در فلسطین، به فرموده امام خمینی (ره)، خطوط مرزی که سازمان میراث فرهنگی به نام اسرائیل معرفی کرده، فلسطین اشغالی خطاب شد.

 عملکرد عجیب سازمان میراث فرهنگی و انتشار نام مجعول اسرائیل در مجله میراث ملی، نوعی به رسمیت شناختن مرزهای فلسطین اشغالی به نام رژیم صهیونیستی است.

scan0004

 از سوی دیگر انتشار این نام در حالی توسط سازمان میراث فرهنگی صورت گرفته که اکنون رژیم صهیونیستی با تمام نیرو به بمباران و موشک‌باران مردم مسلمان و بیگناه غزه پرداخته و خشم مسلمانان جهان را برانگیخته‌است.

 پیش از این اسفندیار رحیم مشایی، اولین رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در دولت محمود احمدی نژاد، از دوستی با مردم اسرائیل گفته بود که موجب اعتراض مقامات عالی نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

 حالا با گذشت چندین سال از آن صحبت‌ها دوباره طرح نام اسرائیل در دوره مدیریت سید حسن موسوی که گفته می‌شود از یاران اسفندیار رحیم مشایی است، جای سئوال دارد.

 مسعود علویان صدر در دوران ریاست حمید بقایی به سمت معاونت میراث فرهنگی منصوب شد و تا امروز در این سمت باقی مانده است. همانطور که گفته شد، فصلنامه میراث ملی به مدیر مسئولی وی منتشر می‌شود.

 سردبیر این مجله محمد علی طبرسا است و در بخش مشاوران علمی این شماره اسامی کسانی چون سید حسن موسوی (رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری)، مسعود علویان صدر و آتوسا مومنی (رئیس اداره ثبت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) به چشم می‌خورد.

منبع: خبرگزاری میراث فرهنگی

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *