قطار سریع السیر استانبول به آنکارا راه اندازی شد

قطار سریع السیر استانبول به آنکارا راه اندازی شد - تصویر1قطار سریع السیر استانبول به آنکارا راه اندازی شد - تصویر2قطار سریع السیر استانبول به آنکارا راه اندازی شد - تصویر3
 • تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۳
 • منبع/گزارشگر :
 • کد خبر:

چگونه از استانبول به آنکارا برویم ؟

 با راه اندازی این قطار زمان سیر ۷ ساعته استانبول تا ‌‌‌آنکارا به ۳ ساعت کاهش می‌یابد. این قطار در مسیر ۵۲۳ کیلومتری خود از استانبول تا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آنکارا، در ۹ ایستگاه پولاتلی- آنکارا- اسکی شهر- بوز اویوک- بیله جیک- پاموکوا- ساپانجا- ازمیت-گبزه و پندیک استانبول توقف خواهد داشت.

فاصله آنکارا تا استانبول با قطار

سرعت عملیاتی این قطار که مسیر ۷ ساعته فعلی را به ۳ ساعت کاهش می‌دهد،۲۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد بود. این مسیر ریلی پرسرعت از ایستگاه پندیک استانبول به ایستگاه مرمره در بخش اروپایی متصل و ارتباط بین بخش اروپایی و آسیا با این کشور را برقرار خواهد ساخت.      

پیش‌بینی می‌شود این قطار روزانه ۵۰ هزار مسافر وسالانه بیش از ۱۷میلیون مسافر را (تنها در همین خط پرسرعت) جابه‌جا کند. این رقم معادل یک سال جابه‌جایی مسافر شرکت رجاء در کلیه‌ی خطوط سراسر کشور است.

اگر به دنبال خرید بلیط هواپیما برای استانبول هستید؟ اینجا کلیک کنید

  هم‌چنین انتظار می‌رود این قطار سریع‌السیر با هواپیما رقابت کند. این قطار ترجیحات مسافرین برای پرواز بین دو شهر اصلی ترکیه را با سرعت بالای خود برآورده خواهد کرد.از سوی دیگر قیمت بلیت این قطار تنها کمی بیش از قیمت بلیت اتوبوس و ارزان‌تر از قیمت بلیت هواپیما خواهد بود که باعث جذب مسافر بیش‌تر به این قطار خواهد داشت.

هزینه قطار از آنکارا به استانبول:

قیمت بلیت این قطار۲۵ لیر معادل ۴۰ هزار تومان خواهد بود. این قطار در فاز اول را‌ه‌اندازی روزانه ۶ باراز استانبول و۶ بار از آنکارا و جمعاً ۱۲ بار سیر در روز خواهد داشت.

این مسیر پرسرعت ریلی ۵۲۳ کیلومترطول و حدود ۴۱ کیلومتر تونل دارد. بزرگ‌ترین تونل در این مسیر، چهار هزار و۱۴۵متر طول دارد.۵۲ پل بلند وکوتاه و۲۱۲ عدد زیرگذرو روگذر در این مسیر ساخته شده است.

بیش از۴۰ میلیون متر مکعب برای ساخت این خط سریع السیرحفاری صورت گرفته است.   با توجه به ساخت خطوط پرسرعت و راه‌اندازی قطارهای سریع‌السیر در اغلب کشورها به نظر می‌رسد صنعت ریلی کشور برای افزایش توان رقابت با صنعت هوایی و جاده‌ایی و افزایش رضایت و تمایل مسافران به سفر با قطار، باید رویکرد ایجاد خطوط ریلی پرسرعت و هم‌چنین افزایش میانگین سرعت قطارهای موجود، اقدامات اساسی به عمل آورد.

17346 بازدید

  

17346 بازدید

۴ پاسخ ها به “قطار سریع السیر استانبول به آنکارا راه اندازی شد”

 1. حمید مرادی در ۲ اسفند ۱۳۹۸ @

  سلام
  هم اکنون قطار سریع السیر بین استانبول وانکارا برقراره
  لطفا ساعات حرکت از استانبول و محل تهیه و قیمت بلیط رو اعلام نمایید
  سپاسگذارم

 2. امیر در ۲۹ دی ۱۳۹۸ @

  باتوجه به قدیمی بودن اطلاعیه شما میخوام بدونم قطار استانبول آنکارا الان زمستان ۹۸ چه ساعتی در روز و با چه قیمت بلیط حرکت میکنه

 3. پرویز در ۱۴ تیر ۱۳۹۸ @

  باعرض سلام و تشکر بابت کانال خوبتون. ممنون میشوم در خصوص سولات زیر راهنمایی بفرمایید.
  ۱- در حال حاضر قیمت بلیط قطار از آنکارا به استانبول چند لیر است و برنامه حرکت قطارها در روز چند نوبت است؟
  ۲- آیا قطار از شرق ترکیه شهرkars به آنکارا وجود دارد و اگر هست بلیط آن چند لیر است؟ سپاسگذارم

 4. سلام لطفآبگیدبلیط قطاراازانکاراتااستانبول چقدراست؟
  ازکجادراستانبول بایدبلیط قطار برای آنکاراتهیه کنم؟
  آیاراه اندازی شده است؟
  راهنمایی کنیدمرسی

ارسال نظر

 • تشریفات مجالس
برای نتیجه بهتر ، تور یا مطلب خود را جستجو کنید

یکتــــــاتوریـست پایـگاهی مناسب برای فعالان صنعت توریسم ایران

ثبت رایگان پکیج تورهای مسافرتی توسط آژانسها ، معرفی هتل ، ثبت اطلاعات توسط جویندگان کار و کارمند، اعلام آمادگی کارگزاران جهت خدمات رسانی

هم اکنون عضو شوید !