خبر

لغو پروازهای تهران به باکو

اخباری مبنی برتعلیق پروازهای ایران ایر به مقصد باکو شنیده می شود. اظهارات ضد و نقیضی در خصوص این تعلیق به گوش می رسد. اما در نهایت یک منبع آگاه در این شرکت هواپیمایی می گوید نبود استقبال مردم از این پرواز منجر به توقف آن شد ه است.
iranair
به گزارش CHN، گفته می شود هزینه های ایران ایر در آذربایجان سنگین است و پرواز به این کشور صرفه اقتصادی ندارد لذا این شرکت هواپیمایی پروازهای خود از تهران به باکو و برعکس را به حالت تعلیق درآورده است اما از سوی دیگر برخی منابع و رسانه ها مدعی شدند با توجه به فرارسیدن زمان ایام حج عمره هواپیماهای ایران ایر به مسیر عربستان اختصاص داده شده و این شرکت هواپیمای کافی برای اختصاص به مسیر آذربایجان ندارد.
این گزارش حاکی است، ایران ایر از ۲۷ اکتبر پروازهای خود به آذربایجان و از این کشور را معلق کرده است و انتظار می رود این وضعیت تا اواخر ژانویه ۲۰۱۵ ادامه پیدا کند.
یک منبع آگاه به CHN، گفت: « تعلیق پرواز ایران ایر به باکو ارتباطی به آغاز موسم حج عمره ندارد چراکه جابجایی مسافران با هواپیماهای مختلفی انجام می‎شود.»
وی ادامه داد: «پرواز به باکو با هواپیمای فوکر ۱۰۰ با ظرفیت ۱۰۰ نفره و پرواز به مقصد سرزمین وحی با دو مدل هواپیمای ایرباس ۷۴۷ و با ظرفیت ۴۴۰ نفر و ایرباس ۱۳۰۰ با ظرفیت ۲۸۰ نفر انجام می شود لذا این دو ارتباطی به هم ندارند.»
به گفته او، این پرواز، دو روز در هفته در مسیر تهران ـ باکو در تردد بود که چون مورد استقبال مسافران این مسیر واقع نشده است تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است.»

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *