جاذبه های گردشگری

معبدهای چیانگ مای

کاخ پهپینگ

شش کیلومتر که از کوهها بالا بروید با مناظر عجیبی روبرو میشوید که تا آخر عمر آن را به خاطر خواهید سپرد گلهای رنگارنگ اطراف محل اقامت زمستانی سلطنتی را تبدیل به یک کاخ رویایی کرده است.

شما میتوانید با تورهای محلی همراه شویدوپس از بازدید از کاخ به روستاهای توریستی آن اطراف سری بزنید .

پراتاپ دوی سوتپ

«پراتات دوی سوتپ»یکی از معابد معروف تایلند است .برای رسیدن به این معبد باید از جاده پیج در پیچ کوهستانی عبور کرد.

در بالای معبد تصویر زیبایی از کوهها و آبشار ومعبد خواهید دید.این معبد سال ۱۳۸۶ساخته شده وهنوز یکی از معابد مهم مذهبی این کشور به شمار میرود داخل معبد طلاکاری وبا سنگ مرمر تزیین شده است.حیاط این معبد مملو از نمادهای مذهبی است.

۳۰۰پله برای رسیدن به معبد باید طی شود البته یک آسانسور کاررا برای توریستها آسان کرده است در راه معبد آبشار مقدسی قرار دارد که مرکز مراقبه هستند.

چیانگ من

2240_orig

معبد قدیمی شهر که اندکی پس از تاسیس چیانگ مای ساخته شده وات چیانگ من است.تاریخ ساخت این پرستشگاه به سال ۱۲۹۶ میلادی برمیگردد.این معبد که در نزدیکی قسمت قدیمی شهر قراردارد یکی از مکانهای مهم تاریخی شهر است و امروز بیش از از عبادت جنبه توریستی دارد.این معبد دو مجسمه بودای باستانی دارد که ادعا میشود یکی از آنها بیش از ۲۰۰۰سال قدمت دارد.

این معبد نمونه ای عالی از معماری لانای کلاسیک بوده و ورود به آن رایگان است.

چدی لونگ

این معبد در بین مردم شهر اهمیت زیادی دارد.چدی لونگ به نور وآرامش معروف است سال۱۳۴۱در بلندای ۹۱ متری ساخته شده است.زلزله قرن ۱۶ باعث شد نیمی از ارتفاع این معبد از بین برود اما امروز این معبد به طور کامل بازسازی شده است.

مجسمه زمردی بودایی که در حیاط این معبد قرار دارد از کاخ بزرگ بانکوک به این مکان انتقال یافته است .این معبد از ساعت ۶ صبح تا ۱۷ بعداز ظهر باز وبازدید از آن رایگان است.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *