خبر

ویزای آنلاین و الکترونیک آذربایجان – باکو

به گزارش خبرگزاری آذربایجان، رییس جمهور این کشور با امضای سندی شامل اصلاح قانون گردشگری و ایجاد نظم دربهره گیری از شرایط بهتر برای صدور ویزای آنلاین گردشگران امکان درخواست و دریافت مستقیم ویزای الکترونیک آذربایجان را فراهم کرد.
طبق یک اصلاحیه کلی که دراین زمینه صورت گرفت از این پس به شرکت‌های گردشگری تسهیلاتی دراین زمینه داده شده و مقرر شده است که حداکثر تا ۳۰ روز پس از درخواست ویزای درخواست شده، صادر شود. سند مورد نیاز برای انجام این کار ارائه بلیت سفر یا گذرنامه یا اسناد مرتبط با رزو هتل یا کمپینگ و اسناد دیگری مانند آن است که دارای کد مهاجرت هستند.
طرح صدور ویزای الکترونیک درکشور آذربایجان از مارچ ۲۰۱۳ آغاز شده و مورد تشویق و تایید سازمان گردشگری جهانی نیز قرار گرفته بود .این طرح به منظور کاربرد سیستم صدور ویزای الکترونیکی، با درخواست ویزا توسط گردشگر با استفاده از روش‎های نوین الکترونیکی آغاز شده بود اما سند اخیر این اقدام را وارد فاز بعدی و سراسری کرده است.

 

هدف و کارایی اصلی از این روش کاهش روند اداری و مدت زمان لازم برای صدور ویزا همچنین کاهش هزینه‎های مالی برای گردشگران علاقمند سفر به این کشور اعلام شده است.

ویزای شنگن www.ottour.ir

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *