جاذبه های گردشگری

کاخ نیاوران

مجموعه کاخ سعدآباد ، کاخ نیاوران و کاخ گلستان از مشهورترین آنها به شمار می روند و می توانید میراث فرهنگی معماری ایران را در این مکانهای کاملاً شناخته شده پیدا کنید.

 طرح چهار ضلعی کاخ و طرح باستان شناسی داخلی آن با الهام از باستان شناسی ایران با استفاده از فناوری روز ساخته شده است. تزئینات نیز الهام گرفته از هنر پیش از اسلام و هنر اسلامی بود. کارهای گچ کاری توسط استاد عبدالهی ، آینه کاری استاد علی اصغر ، کاشی کاری قسمت بیرونی استاد ابراهیم کاظم پور و ایلیا انجام شد. کف ساختمان با سنگ سیاه پوشانده شده و دارای یک سقف آفتابی آلومینیومی است. دکوراسیون داخلی و مبلمان کاخ توسط یک گروه فرانسوی طراحی و اجرا شده است. 

در طبقه همکف ساختمان یک سالن بزرگ با همه اتاق ها وجود دارد ، از جمله یک سینمای خصوصی ، یک اتاق ناهار خوری ، یک اتاق مهمان ، یک اتاق انتظار و اتاق های جانبی و همچنین تالار آبی.

همچنین برخی از کارهای هنری زیبا از دوران قاجار در کاخ قدیمی وجود دارد که دیدن آنها بسیار خوب است. و سپس نشستن در کافه بیرون و نوشیدن چای و فکر کردن در مورد پیچ ​​و خم های سرنوشت بسیار زیبا است!

نظر یکی از مسافران خارجی در تریپ ادوایزر:

من بارها به کاخ رفته ام ، هر بار یک چیز جالب جدید در آنجا پیدا می کنم. این مجموعه شامل بسیاری از بناهای شاهنشاهی در یک باغ فوق العاده است. کاخ اصلی اکنون به موزه تبدیل شده است و می توانید بخشی از سبک زندگی شاهنشاهی را در آنجا بازدید کنید. اگر می خواهید به تهران سفر کنید ، بازدید از این کاخ شگفت انگیز در شمال تهران را فراموش نکنید.

مرتبط با:

|

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *