خبر

کلاهبرداری بی سابقه از مسافران تور آنتالیا

در پی شکایت صدها مسافر ازیک سایت رزو هتل و تور آنتالیا در ترکیه مقامات توریسم ترکیه از یک کلاهبرداری بزرگ آنلاین خبر دادند. این امر سبب نگرانی از بی اعتمادی درفضای خرید آنلاین ترکیه شده است.

31063830
به گزارش وزارت گردشگری و اتحادیه آژانس‌های مسافرتی ترکیه – تورساب- و نیز انجمن مشتریان دراین کشور هزاران شکایت تاکنون درارتباط با کلاهبرداری درفضای آنلاین تسلیم شده است که تاکنون منجر به لغو مجوز فعالیت شرکتی به نام TTM واقع در آنتالیا شده است که تحت وب سایت جعلی www.tatilmanya.com دست به فریب هزاران نفر از مشتاقان سفر به ترکیه زده است.
تاکنون جزییات این کلاهبرداری آنلاین که عمدتا درنامه‌ها وشکایت‌های مکرری که به مقامات مسئول در ترکیه ارسال شده ، هیچ اطلاعاتی منتشر نشده است. این مسئله سبب دامن زدن به نگرانی از احتمال ناامنی در شبکه‌های آنلاین و بی‌اعتمادی به سایت‌های فعال دراین زمینه شده است.
طبق شکایت مشتریان این آژانس عمدتا سایت‌های جعلی برای هتل‌های صاحب نام و برتر ترکیه همانند هتل اژین و یا مدیترانه و دیگر آژانس‌های مسافرتی در بدروم، کوش اداسی ، آلانیا و کمر و دیگر مقصدهای معروف تابستانی می‌کرده است.
مشتریان برخی هتل‌ها به هنگام تماس، از طریق یک پیام تلفنی برای رزو به سایت اینترنتی جعلی ارجاع داده می شدند. این درحالی است که مالکان و کارکنان هتل‌های معروف از مشاهده مراجعه کنندگانی که با ادعای ثبت نام و رزو جا از طریق این سایت قصد اقامت در هتل دارند، شگفت زده شده‌اند.
“سادات تمگولر “مدیر یکی از این هتل‌ها به نام “گرند بیوتی” در آنتالیا با ابراز شگفتی وتاسف گفت که این هتل نیز از جمله هتل‌هایی است که مورد سو استفاده این سایت وباند کلاهبرداران بوده است. به گفته وی هنوز هم مراجعه گروه مشتریانی که با ادعای پرداخت پول ورزو جا به هتل درخواست پذیرش می‌کنند، ادامه دارد.
این سایت تاکنون مبالغ هنگفتی پول از کارت های اعتباری و حساب‌های اینترنتی مشتریان برداشت کرده است.

مرتبط با:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *